تبلیغات
وبلاگ شخصی امیر حسین گودرزی نژاد - شبکه گردی عصر ایران
 
وبلاگ شخصی امیر حسین گودرزی نژاد
درباره وبلاگ


تاریخ افتتاح وبلاگ
1/10/93

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پنجشنبه 29 بهمن 1394 :: نویسنده :
- ابراهیم سینمای ایران

سمیرا قیاسی با انتشار این عکس در وبلاگش نوشت:

شبکه گردی

همیشه غبطه می خورم به کسانی که کاری رو که برعهده دارند از شغل گرفته تا هنر تا تخصص به بهترین شکل ممکن انجام می دهند آنقدر که نمیشود ندیدشان، نمی شود تحسینشان نکرد نمی شود لذت نبرد و نمی شود حتی گاهی حسرت نخورد به این همه توانمندیشان..

گاهی می شود نویسنده یک کتاب که آنقدر لذت می بری از نوشته هایش که مثل تشنه جویای آب منتظری تا کتاب جدیدش روی پیشخوان کتابفروشی ها بیاید و بخری و لاجرعه سر بکشی! گاهی می شود کارگردان یک فیلم که هرجوری شده میدوی و فیلمهایش را با همه وجود می بینی و لذت می بری...گاهی می شود یک بازیگر که نقش مثبت و منفی اش بغض می آورد توی گلویت و ذوق میکنی و کیفور می شوی و هی ناخودآگاه احسنت می گویی...و گاهی میشود یک خواننده که وقتی صدایش را رها می کند انگار پایت روی زمین نیست ..انگار پرواز کرده ای به بی کران و کنده شده ای از زمین و گاهی هم یک موسیقی بی کلام را یک نوازنده چنان سحرانگیز اجرا می کند که مبهوت می مانی و از اوج لذت سکوت پیشه می کنی...

این گاهی ها شاید کم باشند اما خوشبختانه هنوز هستند...نویسنده محبوب کودکی تا امروزم هوشنگ مرادی کرمانی ...سید مهدی شجاعی...مصطفی مستور...عرفان نظر آهاری...جلال آل احمد..دکتر علی شریعتی و شاعرانی چون محمدرضا عبدالملکیان و سهراب و شاملو و حافظ و حافظ و حافظ....همه معجزه می آفرینند با کلمات.

و یکی می شود مثل راوی بی نظیر سالهای خون و خمپاره..بازمانده پرتوان نسل جبهه و جنگ که با تصویرهایش با دیالوگهایش و حتی با یک آهنگ هنرمندانه با روح مخاطب به سماع برمی خیزد و غوغا میکند روی صحنه..یکی مثل ابراهیم حاتمی کیا که نامش مدال قهرمانی است که بردوش یک فیلم آویزان می شود و اعتبار می آورد برای یک سرزمین آنقدر که هر فیلمش را بارها و بارها  وبارها ببینی و خسته نشوی و هیچ صحنه ای برایت تکراری نشود..آنقدر که حتی با اینکه از نسل جبهه و جنگ چیز زیادی یادت نیست اما هنوزم هم بعد صدها بار دیدن آژانس شیشه ای را با بغض در چشم می نگری و با از کرخه تا راین و روبان قرمز و خاک سرخ و به رنگ ارغوان مست دیدار می شوی و پر می کشی به اوج هنر یک مرد..مردی که درد را لمس کرده و حالا با همه توانش به تصویر کشیده است...مردی به قدر یک نسل بزرگ و افتخارآفرین...

پریشب در اختتامیه جشنواره فیلم فجر جای مردان بزرگ زیادی خالی بود به قول پرویز پرستویی جای 5 تن سینمای ایران و جای مردی به بزرگی ابراهیم حاتمی کیا ..اما چه افتخاری بزرگتر از این که هر کس روی صحنه رفت نامش را بلند خواند و هنرمندان جوان سیمرغهایی را که با یک دنیا ذوق کسب کرده بودند به او و هنرش تقدیم کردند و پرویز پرستویی افتخار سینمای ایران که خودش یک تنه یک ایل هنر است و اصالت و  ایرانیت ، گفت من اگر اینجا هستم به خاطر قدرت رهبری حاتمی کیاست...

و ما خوب می دانیم که حاتمی کیایی باید باشد و کنارش پرویز پرستویی یا حمید فرخ نژادی بیاید تا هنر به اوج زیبایی برسد و بیننده مسخ و مسحور شود و حتی تکان نخورد روی صندلی های سینما...
من افتخار میکنم که ایرانی ام...زاده سرزمینی که هنرش هنوز اسم و رسمی دارد که هنرمندانی چون حاتمی کیا دارد که نامش اعتبار سینمای این کشور است و هنرمندانی چون پرویز پرستویی که جادو می کنند با کلماتی که فکر میکنی ساده اند و پیش پا افتاده

سرتان سلامت آقای حاتمی کیای عزیز...خوشحالم که در سرزمینی زندگی میکنم که شما هنرتان را با همه وجود با همه تنگناها و نامهربانی ها و سختی ها به مردمش ارائه می کنید تا نسل امروز از سختی های دیروز و دشواری های فردا بیشتر بداند و بیشتر بفهمد و بیشتر قدر بداند...

خدا قوت آقای حاتمی کیا...سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم زیبای بادیگارد مبارک شما و پرویز پرستویی عزیز باد...

2- قدرت خارق العاده کروکودیل

این ویدئو کلیپ هم از حرکت یک کروکودیل برای شکار در کانال تلگرامی بهترین ها منتشر شده است:3- تبلت نداشتیم اما یه دنیا خاطره داریم

احمد در گروه تلگرامی فرهیختگان عکسی از بازی های دهه شصتی ها منتشر کرد و نوشت:

یادش بخیر... تبلت نداشتیم اما یه دنیا خاطره داریم با این بازی ها

کاش بچه های امروز هم بازی کردن را بلد بودند...

شبکه گردی

4- انسان بودن هزینه سنگینی دارد

رضا نادری در لاین این مطلب را منتشر کرد:

کسی که دربارۀ پول و دستمزدش زیاد اصرار نمی کند و خیال می کند دیگران انصاف دارند، احمق نیست، مناعت طبع دارد.

کسی که به موقع می آید و برای با کلاس بودن، عده ای را منتظر نمی گذارد، احمق نیست، منظم و محترم است.

کسی که برای حل مشکلات دیگران به آنها پول قرض می دهد یا ضامن وام آنها می شود و به دروغ نمی گوید که ندارم و گرفتارم، احمق نیست. کریم و جوانمرد است.

کسی که از معایب و کاستی های دیگران، در می گذرد و بدی ها را نادیده می گیرد، احمق نیست. شریف است.

كسی كه در مقابل بی ادبی و بی شخصیتی دیگران با تواضع و محترمانه صحبت می كند و مانند آنها توهین و بد دهنی نمی كند، احمق نیست. مودب و باشخصیت است.

کسی که به حرف های پشت سرش زده میشود اهمیت نمی دهد, بی خبر نیست صبور و با گذشت است.

5- گلزار: من با افتخار ترک هستم

محمد رضا گلزار بازیگر سینما در ویدئو کلیپی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است، در جواب خبرنگاری که از او پرسید شما اهل کجا هستید گفت: من با افتخار ترک هستم...6- قضاوت

رامین در تلگرام با انتشار این عکس نوشت:

با دقت به تصویر نگاه کنید.

خیلی از قضاوت هایمان این گونه است...

شبکه گردی

7- بهترین انتخاب ممکن در انتخابات

این مطلب هم در کانال تلگرامی انتخاب آزاد- حامیان ظریف منتشر شد:

انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠٠٢ در فرانسه در حالی به دور دوم كشیده شد كه به دلیل تفرقه احزاب چپ، رقبای آن مرحله از انتخابات به شكلی نادر هر دو راستگرا بودند. یكی ژاك شیراك از راست "میانه" و دیگری لوپن از راست "افراطی" كه با رایی نزدیك به هم (اولی ٢٠ و دومی ١٧درصد كل آرا) به دور دوم راه یافته بودند.

 لوپن با شعارهای تندش اقبال عجیبی بین راستگرا ها پیدا كرده بود و احتمال رئیس جمهور شدنش در غیبت یك رقیب سوسیالیست وجود داشت، موضوعی كه تهدید كننده مبانی جمهوری فرانسه حتی از سوی راست میانه تلقی میشد. به همین دلیل، مردم عمدتا چپگرای فرانسه برای جلوگیری از آن فاجعه و به دعوت تمامی احزاب چپ و سوسیالیست به شیراك راستگرا رای دادند، با این شعار كه : به كلاه بردارها رای می دهیم؛ ولی نمیگذاریم فاشیستها رای بیاورند.

روز رای گیری بسیاری از مردم به نشانه اینكه رایشان انتخاب بین بد و بدتر است و از این انتخابشان  "خوشحال" نیستند، بینی هایشان را با دستمال پوشانده بودند و با "دستكش" رایشان را به صندوق می انداختند.

در آن انتخابات، شیراك با كسب ٨٢ درصد آرا رئیس جمهور شد.

حتی در مهد آزادی و دموكراسی هم ممكن است نتوانیم "بهترینها" را انتخاب كنیم اما عدم تشخیص  "بهترین انتخاب ممكن" می تواند برایمان "آخرین فرصت انتخاب" باشد.

8- احترام یک میمون به پیرزنی در اتوبوس

این ویدئو کلیپ از حرکت جالب یک میمون در احترام به پیرزنی در کانال تلگرامی بهترین ها منتشر شد:9- مجسمه رامبد جوان

رامید جوان بازیگر سینما و تلویزیون در صفحه اینستاگرامش عکسی از مجسمه خود منتشر کرد:

شبکه گردی

10-صراحت لهجه

ارشیا دکامی در گروه تلگرامی مدیریت کاربردی نوشت:

 مدیران عالی برای کسانی که حاشیه می روند حداقل وقت و حوصله را دارند . شما هرقدر مقامتان بالاتر برود تحمل تان نیز کمتر می شود. مدیران عالی رك و صریح هستند و همین را از دیگران انتظار دارند. شما باید صریح، صادق و رك باشید و جریان مستقیمی را دنبال کنید. زمانی که شما وارد اصل مطلب نمی شوید و حاشیه می روید و تلاش می کنید ارتباط برقرار نمایید ممكن است حالت های زیر به وجود آید:
مردد به نظر می رسید.

 شرح اطلاعات اصلی را فراموش می کنید...

خودتان را برای حمله آماده می کنید زیرا آسیب پذیر به نظر می رسید.

چاله ای برای خود می کنید که بیرون آمدن از آن دشوار است و...

در صحبت کردن اگر سعی کنید قبل از صحبت لحظاتی را صرف فكر کردن درباره معنای آنچه لازم است بگویید؛ صرف فكر کردن درباره آنچه طرف دیگر احتمالاً خواهد گفت و صرف فكر کردن درباره احساس هر دو طرف، در مورد آنچه دیگران خواهند گفت، بكنید، یقیناً نتیجة بسیار بهتری به دست می آورید.

زمانی که شاد، عصبانی، یا در حالتی بین این دو هستید با صدای نرم و خوش آهنگ صحبت کنید، مدیران لازم است هنگام کار برخود مسلط باشند، درست همان گونه که در ارتباط برقرار کردن باید صریح باشند و صدایشان نیز باید صریح باشد. اگر به گونه ای صحبت کنید که نشان دهید شایسته گفت و شنود می باشید اشخاص مهم تمایل پیدا می کنند با شما سخن بگویند.

در نوشتن هم مدیران کامل صریح و روشن می نویسند. در یك یا دوجمله خواننده را از چگونگی امر آگاه ساخته موضوع را خلاصه می نمایند و زمینه را آماده می کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 13 مرداد 1396 11:46 ب.ظ
Hello there, I found your blog by means of Google at the same time as searching for a comparable topic, your web site
came up, it looks great. I've bookmarked it in my google bookmarks.

Hi there, just changed into aware of your blog via Google, and found that it
is really informative. I'm going to watch out for
brussels. I will appreciate when you proceed this in future.
Lots of other people might be benefited from your writing.
Cheers!
دوشنبه 28 فروردین 1396 08:48 ق.ظ
This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward to seeking more
of your magnificent post. Also, I've shared your site in my social networks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
tabligh