وبلاگ شخصی امیر حسین گودرزی نژاد
درباره وبلاگ


تاریخ افتتاح وبلاگ
1/10/93

مدیر وبلاگ :
نویسندگان


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 29 بهمن 1394 :: نویسنده :
- ابراهیم سینمای ایران

سمیرا قیاسی با انتشار این عکس در وبلاگش نوشت:

شبکه گردی

همیشه غبطه می خورم به کسانی که کاری رو که برعهده دارند از شغل گرفته تا هنر تا تخصص به بهترین شکل ممکن انجام می دهند آنقدر که نمیشود ندیدشان، نمی شود تحسینشان نکرد نمی شود لذت نبرد و نمی شود حتی گاهی حسرت نخورد به این همه توانمندیشان..

گاهی می شود نویسنده یک کتاب که آنقدر لذت می بری از نوشته هایش که مثل تشنه جویای آب منتظری تا کتاب جدیدش روی پیشخوان کتابفروشی ها بیاید و بخری و لاجرعه سر بکشی! گاهی می شود کارگردان یک فیلم که هرجوری شده میدوی و فیلمهایش را با همه وجود می بینی و لذت می بری...گاهی می شود یک بازیگر که نقش مثبت و منفی اش بغض می آورد توی گلویت و ذوق میکنی و کیفور می شوی و هی ناخودآگاه احسنت می گویی...و گاهی میشود یک خواننده که وقتی صدایش را رها می کند انگار پایت روی زمین نیست ..انگار پرواز کرده ای به بی کران و کنده شده ای از زمین و گاهی هم یک موسیقی بی کلام را یک نوازنده چنان سحرانگیز اجرا می کند که مبهوت می مانی و از اوج لذت سکوت پیشه می کنی...

این گاهی ها شاید کم باشند اما خوشبختانه هنوز هستند...نویسنده محبوب کودکی تا امروزم هوشنگ مرادی کرمانی ...سید مهدی شجاعی...مصطفی مستور...عرفان نظر آهاری...جلال آل احمد..دکتر علی شریعتی و شاعرانی چون محمدرضا عبدالملکیان و سهراب و شاملو و حافظ و حافظ و حافظ....همه معجزه می آفرینند با کلمات.

و یکی می شود مثل راوی بی نظیر سالهای خون و خمپاره..بازمانده پرتوان نسل جبهه و جنگ که با تصویرهایش با دیالوگهایش و حتی با یک آهنگ هنرمندانه با روح مخاطب به سماع برمی خیزد و غوغا میکند روی صحنه..یکی مثل ابراهیم حاتمی کیا که نامش مدال قهرمانی است که بردوش یک فیلم آویزان می شود و اعتبار می آورد برای یک سرزمین آنقدر که هر فیلمش را بارها و بارها  وبارها ببینی و خسته نشوی و هیچ صحنه ای برایت تکراری نشود..آنقدر که حتی با اینکه از نسل جبهه و جنگ چیز زیادی یادت نیست اما هنوزم هم بعد صدها بار دیدن آژانس شیشه ای را با بغض در چشم می نگری و با از کرخه تا راین و روبان قرمز و خاک سرخ و به رنگ ارغوان مست دیدار می شوی و پر می کشی به اوج هنر یک مرد..مردی که درد را لمس کرده و حالا با همه توانش به تصویر کشیده است...مردی به قدر یک نسل بزرگ و افتخارآفرین...

پریشب در اختتامیه جشنواره فیلم فجر جای مردان بزرگ زیادی خالی بود به قول پرویز پرستویی جای 5 تن سینمای ایران و جای مردی به بزرگی ابراهیم حاتمی کیا ..اما چه افتخاری بزرگتر از این که هر کس روی صحنه رفت نامش را بلند خواند و هنرمندان جوان سیمرغهایی را که با یک دنیا ذوق کسب کرده بودند به او و هنرش تقدیم کردند و پرویز پرستویی افتخار سینمای ایران که خودش یک تنه یک ایل هنر است و اصالت و  ایرانیت ، گفت من اگر اینجا هستم به خاطر قدرت رهبری حاتمی کیاست...

و ما خوب می دانیم که حاتمی کیایی باید باشد و کنارش پرویز پرستویی یا حمید فرخ نژادی بیاید تا هنر به اوج زیبایی برسد و بیننده مسخ و مسحور شود و حتی تکان نخورد روی صندلی های سینما...
من افتخار میکنم که ایرانی ام...زاده سرزمینی که هنرش هنوز اسم و رسمی دارد که هنرمندانی چون حاتمی کیا دارد که نامش اعتبار سینمای این کشور است و هنرمندانی چون پرویز پرستویی که جادو می کنند با کلماتی که فکر میکنی ساده اند و پیش پا افتاده

سرتان سلامت آقای حاتمی کیای عزیز...خوشحالم که در سرزمینی زندگی میکنم که شما هنرتان را با همه وجود با همه تنگناها و نامهربانی ها و سختی ها به مردمش ارائه می کنید تا نسل امروز از سختی های دیروز و دشواری های فردا بیشتر بداند و بیشتر بفهمد و بیشتر قدر بداند...

خدا قوت آقای حاتمی کیا...سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم زیبای بادیگارد مبارک شما و پرویز پرستویی عزیز باد...

2- قدرت خارق العاده کروکودیل

این ویدئو کلیپ هم از حرکت یک کروکودیل برای شکار در کانال تلگرامی بهترین ها منتشر شده است:3- تبلت نداشتیم اما یه دنیا خاطره داریم

احمد در گروه تلگرامی فرهیختگان عکسی از بازی های دهه شصتی ها منتشر کرد و نوشت:

یادش بخیر... تبلت نداشتیم اما یه دنیا خاطره داریم با این بازی ها

کاش بچه های امروز هم بازی کردن را بلد بودند...

شبکه گردی

4- انسان بودن هزینه سنگینی دارد

رضا نادری در لاین این مطلب را منتشر کرد:

کسی که دربارۀ پول و دستمزدش زیاد اصرار نمی کند و خیال می کند دیگران انصاف دارند، احمق نیست، مناعت طبع دارد.

کسی که به موقع می آید و برای با کلاس بودن، عده ای را منتظر نمی گذارد، احمق نیست، منظم و محترم است.

کسی که برای حل مشکلات دیگران به آنها پول قرض می دهد یا ضامن وام آنها می شود و به دروغ نمی گوید که ندارم و گرفتارم، احمق نیست. کریم و جوانمرد است.

کسی که از معایب و کاستی های دیگران، در می گذرد و بدی ها را نادیده می گیرد، احمق نیست. شریف است.

كسی كه در مقابل بی ادبی و بی شخصیتی دیگران با تواضع و محترمانه صحبت می كند و مانند آنها توهین و بد دهنی نمی كند، احمق نیست. مودب و باشخصیت است.

کسی که به حرف های پشت سرش زده میشود اهمیت نمی دهد, بی خبر نیست صبور و با گذشت است.

5- گلزار: من با افتخار ترک هستم

محمد رضا گلزار بازیگر سینما در ویدئو کلیپی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است، در جواب خبرنگاری که از او پرسید شما اهل کجا هستید گفت: من با افتخار ترک هستم...6- قضاوت

رامین در تلگرام با انتشار این عکس نوشت:

با دقت به تصویر نگاه کنید.

خیلی از قضاوت هایمان این گونه است...

شبکه گردی

7- بهترین انتخاب ممکن در انتخابات

این مطلب هم در کانال تلگرامی انتخاب آزاد- حامیان ظریف منتشر شد:

انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠٠٢ در فرانسه در حالی به دور دوم كشیده شد كه به دلیل تفرقه احزاب چپ، رقبای آن مرحله از انتخابات به شكلی نادر هر دو راستگرا بودند. یكی ژاك شیراك از راست "میانه" و دیگری لوپن از راست "افراطی" كه با رایی نزدیك به هم (اولی ٢٠ و دومی ١٧درصد كل آرا) به دور دوم راه یافته بودند.

 لوپن با شعارهای تندش اقبال عجیبی بین راستگرا ها پیدا كرده بود و احتمال رئیس جمهور شدنش در غیبت یك رقیب سوسیالیست وجود داشت، موضوعی كه تهدید كننده مبانی جمهوری فرانسه حتی از سوی راست میانه تلقی میشد. به همین دلیل، مردم عمدتا چپگرای فرانسه برای جلوگیری از آن فاجعه و به دعوت تمامی احزاب چپ و سوسیالیست به شیراك راستگرا رای دادند، با این شعار كه : به كلاه بردارها رای می دهیم؛ ولی نمیگذاریم فاشیستها رای بیاورند.

روز رای گیری بسیاری از مردم به نشانه اینكه رایشان انتخاب بین بد و بدتر است و از این انتخابشان  "خوشحال" نیستند، بینی هایشان را با دستمال پوشانده بودند و با "دستكش" رایشان را به صندوق می انداختند.

در آن انتخابات، شیراك با كسب ٨٢ درصد آرا رئیس جمهور شد.

حتی در مهد آزادی و دموكراسی هم ممكن است نتوانیم "بهترینها" را انتخاب كنیم اما عدم تشخیص  "بهترین انتخاب ممكن" می تواند برایمان "آخرین فرصت انتخاب" باشد.

8- احترام یک میمون به پیرزنی در اتوبوس

این ویدئو کلیپ از حرکت جالب یک میمون در احترام به پیرزنی در کانال تلگرامی بهترین ها منتشر شد:9- مجسمه رامبد جوان

رامید جوان بازیگر سینما و تلویزیون در صفحه اینستاگرامش عکسی از مجسمه خود منتشر کرد:

شبکه گردی

10-صراحت لهجه

ارشیا دکامی در گروه تلگرامی مدیریت کاربردی نوشت:

 مدیران عالی برای کسانی که حاشیه می روند حداقل وقت و حوصله را دارند . شما هرقدر مقامتان بالاتر برود تحمل تان نیز کمتر می شود. مدیران عالی رك و صریح هستند و همین را از دیگران انتظار دارند. شما باید صریح، صادق و رك باشید و جریان مستقیمی را دنبال کنید. زمانی که شما وارد اصل مطلب نمی شوید و حاشیه می روید و تلاش می کنید ارتباط برقرار نمایید ممكن است حالت های زیر به وجود آید:
مردد به نظر می رسید.

 شرح اطلاعات اصلی را فراموش می کنید...

خودتان را برای حمله آماده می کنید زیرا آسیب پذیر به نظر می رسید.

چاله ای برای خود می کنید که بیرون آمدن از آن دشوار است و...

در صحبت کردن اگر سعی کنید قبل از صحبت لحظاتی را صرف فكر کردن درباره معنای آنچه لازم است بگویید؛ صرف فكر کردن درباره آنچه طرف دیگر احتمالاً خواهد گفت و صرف فكر کردن درباره احساس هر دو طرف، در مورد آنچه دیگران خواهند گفت، بكنید، یقیناً نتیجة بسیار بهتری به دست می آورید.

زمانی که شاد، عصبانی، یا در حالتی بین این دو هستید با صدای نرم و خوش آهنگ صحبت کنید، مدیران لازم است هنگام کار برخود مسلط باشند، درست همان گونه که در ارتباط برقرار کردن باید صریح باشند و صدایشان نیز باید صریح باشد. اگر به گونه ای صحبت کنید که نشان دهید شایسته گفت و شنود می باشید اشخاص مهم تمایل پیدا می کنند با شما سخن بگویند.

در نوشتن هم مدیران کامل صریح و روشن می نویسند. در یك یا دوجمله خواننده را از چگونگی امر آگاه ساخته موضوع را خلاصه می نمایند و زمینه را آماده می کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ابزارهای قانونی یک نماینده برای احقاق حقوق موکلین خود در مجلس مشخص است.

نطق، سئوال، تذکر، استیضاح و ارائه طرح برای تصویب و تبدیل شدن به قانون؛ ابزارهای قانونی و البته موثر یک نماینده در مجلس است.

هرچه یک نماینده بتواند از این ظرفیت برای رساندن صدای مردم شهر خود استفاده کند نشان دهنده‌ی دغدغه و توجه او به خواست موکلان و همچنین حساسیت نسبت به مسائل ملی و محلی است.

بررسی عملکرد علاءالدین بروجردی در این زمینه قابل توجه است. عملکرد چهار ساله وی در مجلس نهم بدین شرح است:
 • نطق پیش از دستو : 2
 • تعداد سئوال از وزیران: صفر
 • تعداد طرح های امضاء کرده: 28
 • تعداد تذکرات: 2
 • تعداد طرح های ارائه شده: 2


آمار نشان می دهد وی یکی از نمایندگان با عملکرد نه چندان قابل قبول در حوزه قانون گذاری و نظارت است.
علاء الدین بروجردی در این آمار در رتبه آخر نمایندگان استان لرستان قرار دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
- لیست نهایی نامزدهای انتخابات شهرستان بروجرد از طرف وزارت كشور به فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد ابلاغ گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه بروجرد بر اساس این لیست تعداد ۲۶ نامزد در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان) فعالیت انتخاباتی خود را آغاز می نمایند .

اسامی اعلام شده دارای كد مخصوص هر نامزد می باشد كه طبق قانون انتخابات در صورت تشابه اسمی نامزدها می بایست از كد ارائه شده آن شخص در روز اخذ رای استفاده گردد .

بنابر همین گزارش ، از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه و به مدت یك هفته نامزدهای انتخابات مجلس مجاز به فعالیت و تبلیغات در چارچوب قانون و مقررات می باشند.

 گفتنی است از حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان دو نفر حائز كسب كرسی مجلس در اسفندماه امسال خواهد بود . اسامی ۲۶ نامزد نهایی دهمین دوره انتخابات مجلس شهرستان بروجرد (حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان) طبق حروف الفبا به شرح ذیل می باشد :

اعلام نهایی لیست نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شهرستان بروجرد از طرف وزارت كشور 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
- اسامی قطعی 26 نامزد مجلس شورای اسلامی در بروجرد اعلام شد.

تبلیغات نامزدهای مجلس شورای اسلامی از ساعت 24 روز چهارشنبه 28 بهمن ماه آغاز و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

اسامی نامزدها به ترتیب حروف الفبا بدین شرح است.

1.  محمد ابوالفتحی
3.  علاءالدین بروجردی 4.  بهرام بیرانوند 5.  ولی پاک منش 6.  علیرضا چگنی 7.  سعید جابر انصاری 8.  نسیم درویش زاده 9.  محمد رافع 11.  محسن روحبخشان 12.  فرج اله شاهوردی زاده 13.  لیلا عالی منش 14.  راضیه فرخ بال 15.  حسین فرمانبردار 16.  حسن کره رودی 17.  جواد گودرزی 18.  عباس گودرزی 19.  مجید گودرزی 20.  مسعود گودرزی 21.  عبدالامیر محسینی 22.  هادی مقدسی 23.  فاطمه مقصودی 24.  علی عباس نصرالهی 25.  مرتضی نقدی 26.  محسن یحیوی
2.  رضا الیاسی 10.  علی آرش روناسی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 25 بهمن 1394 :: نویسنده :

تنها مدت کمی به اواخر بهمن ماه و اواسط ماه فوریه باقی مانده که روز عشق فرنگی (ولنتاین) و روز عشق ایران باستان (سپندارمذگان) یا همان ولنتاین ایرانی به فاصله ی چهار روز از هم قرار دارند یعنی ۲۵ بهمن ماه (ولنتاین) و ۲۹ بهمن ماه (سپندارمذگان) !

چند سالی است که ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه) روز ولنتاین و خرید گل و عروسک، شکلات و … در کشورمان باب شده است. اکثر جوان ها بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط می دانند که در روز ولنتاین باید برای کسانی که دوست دارند هدیه بخرند...

 

ولنتاین روز ولنتاین تاریخ ولنتاین تاریخچه روز ولنتاین:

روز ولنتاین-تاریخچه کامل و دقیق ولنتاین در دست نیست و آنچه از پیشینه روز ولنتاین می‌‌دانیم با افسانه درآمیخته است. امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده است که حداقل سه قدیس وجود داشته‌اند که همگی به شهادت رسیده اند، به همین دلیل چندین افسانه سعی در بازگوئی تاریخچه  آئین ولنتاین دارند.

 

روز ولنتاین-در صده سوم میلادی که مطابق می‌شود با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده‌است بنام کلودیوس دوم. کلودیوس عقاید عجیبی داشته‌است از جمله اینکه مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می‌کند. کلودیوس به قدری بی‌رحم وفرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتاین (والنتیوس)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد.

 

کلودیوس دوم از این جریان خبردار می‌شود و دستور می‌دهد که والنتاین را به زندان بیندازند. والنتاین در زندان عاشق دختر زندانبان می‌شود. با توجه به آنچه که در افسانه آمده کشیش ولنتاین برای او نامه‍ایی نوشته و آنها را با نوشتن «از طرف ولنتاین تو» (From Your Valentine) امضاء کرده است، اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و به وفور بر روی کارتهای ولنتاین مشاهده می‌‌شود. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق بر خلاف قانون کلودیوس دوم اعدام می‌شود. بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می‌دانند و از آن زمان ولنتاین تبدیل به نمادی برای عشق شده است.

 

ولنتاین روز ولنتاین تاریخ ولنتاین

هدیه روز ولنتاین :

در کشورهای اروپایی و امریکائی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین شکلات و پختن انواع ان نیز از آداب  روز ولنتاین به شمار می‌رود. از نظر علمی هم ثابت شده‌است که خوردن شکلات دات یا همان سیاه میزان عشق را در انسان بالا می‌برد البته نه مصرف بی رویه ان.

 

تاریخچه سپندارمذگان:(ولنتاین ایرانی)

ولنتاین ایرانی :در ایران باستان، نه چون رومیان از سه قرن پس از میلاد، که از بیست قرن پیش از میلاد، روزی موسوم به روز عشق بوده‌است. در تقویم ایرانی دقیقا مصادف است با ۵ اسفند که در گاهشماری کنونی برابر است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها 4 روز پس از روز ولنتاین. این روز سپندارمذگان یا «اسفندارمذگان» نام داشته‌است.

 ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌ است که ایرانیان باستان این روز را روز بزرگداشت زن و زمین می‌دانسته اند. فلسفه بزرگداشت این روز به عنوان “روز عشق” به این صورت بوده است که در ایران باستان هر ماه را سی روز حساب می کردند و علاوه بر اینکه ماه ها اسم داشتند، هر یک از روزهای ماه نیز یک نام داشتند. بعنوان مثال روز اول “روز اورمزد”، روز دوم، روز بهمن معنی “سلامت، اندیشه” که نخستین صفت خداوند است، روز سوم اردیبهشت یعنی “بهترین راستی و پاکی” که باز از صفات خداوند است، روز چهارم شهریور یعنی “شاهی و فرمانروایی آرمانی” که خاص خداوند است و روز پنجم “سپندار مذ” بوده است. سپندار مذ لقب ملی زمین است. یعنی گستراننده، مقدس، فروتن. زمین نماد عشق است چون با فروتنی، تواضع و گذشت به همه عشق می ورزد. زشت و زیبا را به یک چشم می نگرد و همه را چون مادری در دامان پر مهر خود امان می دهد. به همین دلیل در فرهنگ باستان اسپندار مذگان را بعنوان نماد عشق می پنداشتند.

سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می‌کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می‌دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می‌کردند. اخیرا گروهی از دوستداران فرهنگ ایرانی پیشنهاد کرده‌اند که به منظور حفظ فرهنگ ایرانی سپندارمذگان بجای ولنتاین به عنوان روز عشق گرامی داشته شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- آیین تودیع و معارفه فرماندهان مرکز آموزش شهدای مهندسی و گروه 411 مهندسی رزمی بروجرد روز شنبه با حضور فرماندهان و مسئولان استانی و کشوری در پادگان مهندسی بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد در این آیین گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس خدمات شایانی به نظام ارائه داده است.

مسلم پورقاسمیان افزود: ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس با روحیه ایثار و شهادت پا به پای نیروهای مسلح از تمامیت ارضی کشور دفاع کرد و اجازه نداد ذره ای از این آب و خاک جدا شود.

به گفته وی خدمات ارزشمند ارتش به ملت ایران در دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و دلاورمردی های این قشر از نیروهای مسلح با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده غیر قابل انکار است.

وی اظهار داشت: ملت ایران همواره قدر رشادت ها و از جان گذشتگی های ارتش و سایر نیروهای مسلح را می دانند و همواره قدردان آنها هستند.

فرماندار ویژه بروجرد افزود: پادگان مهندسی بروجرد در دوران دفاع مقدس و بعد از آن منشا خدمات ارزنده ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهرستان بروجرد بوده است.

در این آیین از زحمات امیر غلامعلی میر فرمانده پیشین مرکز آموزش شهدای مهندسی رزمی بروجرد تقدیر به عمل آمد و امیر اکبر زراوه به عنوان فرمانده جدید این مرکز معرفی شد.

همچنین از زحمات امیر مجتبی شهبازیان فرمانده پیشین گروه 411 مهندسی رزمی بروجرد تقدیر و سرهنگ محمد مرادی به عنوان فرمانده جدید این گروه معرفی شد.

آیین تودیع و معارفه فرماندهان گروه 411 مهندسی رزمی و مرکز آموزش شهدای مهندسی بروجرد با حضور معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش، فرماندار بروجرد، امام جمعه اشترینان و نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان و فرمانده هان نظامی و انتظامی در پادگان مهندسی بروجرد برگزار شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش روابط عمومی شهرداری بروجرد، آقای مهندس یوسفی شهردار بروجرد در سومین روز از دهه مبارک فجر در مراسم بهره‌برداری از ساختمان جدید سازمان عمران که با حضور امام جمعه محترم بروجرد، استاندار محترم لرستان، دکتر بروجردی نماینده محترم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم و سایر مسئولین شهری برگزار شده بود، گفت: برای احداث این ساختمان 6 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان عمران یکی از مهمترین سازمان ها و در واقع بازوی اجرایی شهرداری محسوب می شود، گفت: متاسفانه این سازمان پیش از این فاقد ساختمان مستقل و مناسب بوده است و به منظور رفاه حال کارکنان و ارباب رجوع و انجام بهتر و مسنجم تر پروژه های عمرانی این ساختمان در 2 طبقه با مساحت 12 هزار مترمربع و حدود 70 میلیارد ریال هزینه در بلوار امام خمینی(ره) بروجرد احداث شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری بروجرد علی رغم مشکلات مالی و کاهش درآمدهایش ، لحظه ای از انجام خدمات عمرانی به مردم شهر کوتاهی نکرده است افزود: امسال سال سختی برای شهرداری بروجرد به لحاظ کاهش منابع درآمدی بود، اما با صبر و همکاری که پرسنل شهرداری از خود نشان دادند بحمدالله این مشکلات در حال مرتفع شدن است بطوریکه توانستیم در دو هفته گذشته 5 ماه از معوقات حقوقی پرسنل شهرداری را پرداخت کنیم. وی همچنین از پیگیری های امام جمعه محترم، استاندار محترم، آقای دکتر بروجردی و سایر مسئولین ذیربط تشکر نمود.

آقای مهندس یوسفی در ادامه افزود: شهرداری بروجرد در 6 ماهه دوم سال 92 در حدود 10 میلیارد تومان فعالیت عمرانی، در سال 93 اعتباری در حدود 40 میلیارد تومان فعالیت عمرانی و در سال 94 اعتبار 34 میلیارد تومان را برای فعالیت های عمرانی صرف نموده است. که 12 میلیارد تومان از این اعتبارات برای بهره برداری از پروژه های دهه فجر امسال تعریف شده است. وی در ادامه به فعالیت های انجام شده توسط شهرداری بروجرد در دو سال گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: پروژه تعریض محور کمربندی به طول 8 کیلومتر از جمله پروژه های به انجام رسیده در سال 92 است که سبب شد تا آمار تصادفات منجر به فوت و جرح در این محور تقریباً به صفر برسد، احداث مسیر دسترسی به میادین میوه و تره بار، بلوار ساحلی، تقاطع غیرهم سطح پیامبر اعظم(ص)، احداث پارک حاشیه ای بلوار آیت الله صاحب زمانی، پارک نیاوران، کاشت 15 هزار اصله نهال، تعریض 3 کیلومتر از محور بروجرد-اراک از جمله دیگر فعالیت های به انجام رسیده توسط شهرداری بروجرد در 2 سال گذشته است که به یاری خدا شهرداری بروجرد قصد دارد تا پروژه تعریض 3 کیلومتر از محور بروجرد-خرم آباد را نیز از میدان آیت الله بروجردی به انجام برساند.

شهردار بروجرد در ادامه بررسی پروژه های به انجام رسیده توسط شهرداری بروجرد در 2 سال گذشته به تملک های انجام شده اشاره نمود و گفت: در این راستا فعالیت های خوبی همچون تملک 6 هکتار از باغ دیده ور و همچنین تملک زمین های تجاری و مسکونی جهت مشارکت بخش خصوصی به انجام رسیده است. وی همچنین به بهره برداری از 3 جایگاه CNG با مالکیت شهرداری در جهت رفاه حال شهروندان برای جلوگیری از ایجاد صف های طویل اشاره نمود. وی در ادامه اظهار داشت: از جمله دیگر فعالیت های انجام شده احداث واحد پیش سرد کن کشتارگاه صنعتی شهرداری با ظرفیت 22 تن بوده است که به تضمین سلامت گوشت نگهداری شده منجر می شود.

شهردار بروجرد در بخش انتهایی سخنان خود افزود: در بحث آسفالت، امسال به میزان 5 میلیارد تومان آسفالت در سطح شهر پس از گذشت 12 سال اجرا شده است، همچنین 26 نقطه مختلف از سطح شهر در حال کفپوش گذاری و بهسازی می باشد که از آن جمله می توان به مسیر 2.5 کیلومتری حدفاصل میدان آیت الله بروجردی و میدان امام خمینی (ره) اشاره نمود. همچنین تعداد قابل توجهی پارک محله ای نیز در این مدت به بهره برداری رسیده است.

 

 

 

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 15 بهمن 1394 :: نویسنده :
عکس/ یوزپلنگ جدید روی یک هواپیمای ایرانی عکس/ یوزپلنگ جدید روی یک هواپیمای ایرانی
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، از چند ماه قبل روابط عمومی شرکت هواپیمایی معراج در راستای پیگیری اهداف خود در جهت حمایت از توسعه پایدار و حمایت از محیط زیست طرح نقش یوزپلنگ ایرانی بر روی هواپیماهای مسافرتی خود را پیگیری کرد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 بهمن 1394 :: نویسنده :
مدافعان حرم شهادت 4 تن از مدافعان ایرانی در سوریه +عکس                        

  

از برای حرم ات این دل من آشوب است / نکند سنگ به پیشانی گنبد بزنند ...

 

‫به گمانم در باغ «به فدای تو شدن» باز شده ست / جان زهرا نکند نام مرا خط بزنی اربابم

 

‫شیعه آماده جنگ است که دیدن دارد / چند روزی است سرم میل بریدن دارد

 

‫کفتار ها به گرد حرم زوزه می کشند / باشد زمان غرش شیران حیدری ...

 

ما از سبوی شاه دین مجنون و مستیم / برگـــرد تا ســـــــربند یــــا زهرا نبستیم

 

‫تحت فرمان ابالفضلیم و ارتش می شویم/ با مدد از مادرش کابوس داعش می شویم

 

وقتش شده پس از به سرو سینه ها زدن/ سینه سپر کنیم و برای تو سر دهیم

 

‫فتاده در سر ما عجیب میل زیارت/ عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

 

جنگ در اطراف زینب داشت بالا می گرفت/ گوش دشمن را کشید عباس آوردش عراق

 

                                                    گر پای گذارند به صحن زینب / والله زمانه را به هم میریزیمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وبگاه آمریکایی نوشت: با سیاست واشنگتن در تجهیز نظامی اسرائیل، ترکیه و عربستان سعودی به موشک‌ها و جنگنده‌های پیشرفته نسل پنجم، ایران نیز بی‌درنگ در پی افزایش قابلیت‌های دفاعی خود است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  وبگاه تحلیلی «المانیتور» در گزارشی تحلیلی با اشاره به طرح وزارت خزانه داری آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به خطر آزمایش موشکی اکتبر جمهوری اسلامی (آزمایش موشک بالستیک عماد) و درخواست «محسن رضایی» فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از «حسن روحانی» رییس جمهور ایران برای ساخت موشک‌های برد بلند با طرح سئوالی نوشت: آیا ایران می‌تواند قابلیت‌ موشک‌های بالستیک خود را افزایش دهد؟ آیا این کشور به چنین فن‌آوری نیاز دارد؟ و چگونه چنین سامانه‌های موشکی در دکترین دفاعی و هجومی ایران تعریف شده است؟

المانیتور سپس ادامه داد: تا جایی که مرتبط به بحث فن آوری می شود، موشک‌های ایران در رده های مختلف قرار می‌گیرند. در مجموع موشک‌های برد کوتاه ایران چون «هرمز»، «خلیج فارس» و «فاتح 110» دارای کیفیت بالا و فن‌آوری پیشرفته‌ای هستند و قابلیت مانور پذیری بسیاری دارند  و صحت اصابت و قابلیت‌های تخریبی آن‌ها نیز بهبود یافته است.

اما موشک‌های برد متوسط  و موشک‌های بالستیک سوخت مایع ایران با بردی بین 800 تا 2200 کیلومتر چنین ویژگی‌هایی را ندارند.

از دید این رسانه، قابلیت مانور پذیری بزرگترین نقطه ضعف موشک‌های برد متوسط ایران محسوب می‌شود و ایران فاقد دسترسی به ماهواره‌های دائمی تجسسی است بنابراین هدایت موشک‌های برد این‌چنینی دشوار است. البته موشک «عماد» اولین تلاش کارشناسان دفاعی ایران برای بهبود مانور پذیری موشک‌های برد متوسط بالستیک بوده است.

المانیتور نوشت: با این وجود، با در نظر گرفتن تجربیات سال‌های اخیر فضایی ایران چون پرتاب چند ماهواره، ساخت موشک بالستیک با بردی متجاوز از 5000 کیلومتر خود دستاوردی موفقیت آمیز برای این کشور است. از سویی دیگر ارسال‌های فضایی ایران به مدار زمین نشان می‌دهد این کشور قابلیت توسعه موشک‌های بیش از 4000 کیلومتر را نیز دارد. البته قدرت تخریب این موشک‌ها هنوز خود معضلی است.

در ادامه این مطلب آمده است: .واقعیت این است که با وجود انتقاد اصولگرایان ایران از ضعف قوه مجریه در نمایش قابلیت های دفاعی ، حسن روحانی و برخلاف رییس جمهور قبلی بسیار عاقلانه در پی بهبود کیفیت تجهیزات ساخت داخل برآمده است و نمایش موشک «فاتح 313» پاسخی از سوی دولت به منتقدان در زمینه تمرکز بر افزایش کیفیت موشک‌های بالستیک است. پرتاب موشک عماد که در قیاس با دیگر موشک‌ها از قابلیت مانور پذیری بیشتری برخوردار است، نمونه دیگر از نیات روحانی است. همچنین بعد از رفع تحریم‌ها از ایران، مقام‌های عالی رتبه نظامی ااین کشور  قصد خرید جنگنده‌های پیشرفته از روسیه ، تانک‌ها و سلاح‌های تاکتیکی جدید و البته سامانه‌های جدید ضد هواپیما برآمده‌اند.

المانیتور نوشت: خرید‌های گسترده نظامی از سوی رقبای ایران در خلیج فارس و شرق دریای مدیترانه  و نیز مصر باعث نگرانی جدی بین سیاستمداران و مقام‌های نظامی ایران شده است. برای آن‌ها سئوال این است که چرا باوجود تجهیز گسترده نظامی ترکیه، مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل چرا دائم ایران منبع تهدید و نگرانی نامیده می‌شود.

 در انتهای این گزارش آمده است: واقعیت این است که سیاست واشنگتن در تجهیز نظامی  پاکستان، (رژیم) اسرائیل، ترکیه و مصر به موشک‌های برد بلند، جنگنده‌های پیشرفته نسل پنجم و دیگر تجهیزات نوین نظامی، ایران نیز بی‌درنگ در پی افزایش قابلیت‌های دفاعی خود بر خواهد آمد و حسن روحانی نیز گفته است که اگر منافع ایران در ناحیه تحت نفوذش تهدید شود، این کشور توانایی افزایش قدرت نظامی در تمامی جهات و برداشتن گام‌هایی برای افزایش توان دفاعی راهبردی را دارد. این مسئله را می‌توان در دستور روحانی در توسعه توان موشکی ایران بعد از تحریم‌های جدید علیه ایران شاهد بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 بهمن 1394 :: نویسنده :

روزهای بروجرد- غار ونایی در روستای ونایی شهرستان بروجرد قرار دارد. برای رسیدن به این غار باید از روستا دو ساعت کوه پیمایی کرد.

 غار ونایی بروجرد

 غار ونایی بروجرد

 غار ونایی بروجرد

 غار ونایی بروجرد

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

غار ونایی بروجرد 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

1- شعور و شخصیت ربطی با مقام و جایگاه نداره

هبت قضاوت در لاین نوشت:

دیروز اتفاقی بعد مدت ها سوار بی آر تی شدم

شلوغ بود، چند ایستگاه که گذشت اتوبوس خلوت شد. تو یکی از ایستگاها دو نفر از رفتگران عزیز شهرداری اومدن بالا، با کمال تعجب نشستن کف زمین، وقتی ازشون سوال کردم چرا رو صندلی نمی شینید، گفتن ، لباسامون کثیفه درست نیست، تو کل مسیر من و بقیه مسافرا اصرار می کردیم که بشینن روی صندلی اما قبول نمی کردن! شعور و شخصیت هیچ ربطی به شغل و جایگاه  اجتماعی ما نداره .... درود بر این انسانهای شریف که گرچه تعدادشون کمند .... اما هنوز هستند.2- انسانیت

رضا در کانال سون در تلگرام با انتشار این ویدئو کلیپ نوشت:

انسانیت یک ورزشکار. جو ویلفرد تسونگا، تنیسور فرانسوی، دیروز در جریان مسابقه ای در گرند اسلم استرالیا، وقتی می بیند یکی از توپ جمع کن های مصدوم شده است.
3- متروهای آمریکا

سعید هم در گروه شوخی های بامزه در تلگرام نوشت:

امروز توی مترو های آمریکا دونات مشهد سه تا یه دلار
باطری قلمی و نیم قلم تا 2017 تاریخ مصرف داره 4 تا یه دلار
کفی های کفشی جفتی دو دلار4- مراحل ساخت برج ایفل

تصویر زیر مراحل ساخت برج ایفل در 26 ماه را نشان می دهد که در کانال تلگرامی زیر خاکی منتشر شد:

مراحل ساخت برج ایفل/ قدیمی ترین موتور سیکلت جهان/ شعور و شخصیت ربطی با مقام و جایگاه نداره5- سه ثانیه مکث کنید

لیلا در صفحه فیس بوک خود نوشت:

روانشناسان در نتایج تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسیده اند که اگر تشنه اید و لیوان آبی هم در دست دارید ، قبل از آنکه آب را بنوشید سه ثانیه مكث كنید.

اگر خیلی خیلی گرسنه اید، قبل از به دهان گذاشتن هر لقمه غذا، سه ثانیه مكث كنید.

اگر در ماشین نشسته اید و خیلی هم عجله دارید، قبل از روشن كردن ماشین، سه ثانیه مكث كنید بعد ماشینتان را روشن كنید و
این مكث های سه ثانیه ای، باعث افزایش قدرت تفکر و صبر شما شده و در نتیجه باعث ماندگاری و افزون شدن انرژی مثبت شما می شود.

در این كار آنقدر ممارست به خرج دهید تا اینكه ملكه ذهن شما شده و در حافظه تان ثبت گردد.

مهم ترین فایده مكث سه ثانیه ای، جلوگیری از بروز عجله و عصبانیت در انسان می باشد و به شما قدرت ترمزی می دهد كه خودتان را كنترل كنید و...
جالب است بدانید که به زبان آوردن بسم الله الرحمن الرحیم هم دقیقا سه ثانیه طول میكشه.

برای همین در روایات ائمه اطهار و دستورات دینی ما توصیه شده است که اول هر کاری را با گفتن  بسم الله الرحمن الرحیم شروع کنید.6- تفاوت را احساس کنید

سجاد با انتشار این تصویر در تلگرام نوشت:

تفاوت را احساس کنید... البته مهم دل آدماست که خوش باشه... صفایی که تو اون نیسان هست شاید در اون پورشه یه میلیاردی نباشه! شایدم با این حرفا دارم خودمو گول می زنم

مراحل ساخت برج ایفل/ قدیمی ترین موتور سیکلت جهان/ شعور و شخصیت ربطی با مقام و جایگاه نداره7- بازی با ارتفاع

محمد هم این ویدئو کلیپ کوتاه را با عنوان بازی با ارتفاع در یک گروه تلگرامی منتشر کرد:
8- این روزها چرا کسی قدردان نیست

فرناز هم در لاین نوشت:
مادربزرگم تعریف میکرد:

 نمك، سنگ بود. برنجِ چلو را ساعتى با نمك ‌سنگ مى‌خواباندیم تا كم‌كم شورى بگیره، غذا را چند ساعتى روى شعله‌ى ملایم چراغ خوراك‌پزى مى‌نشاندیم تا جا بیفته، یخ‌كرده و تكیده كنار علاءالدین و والور مى‌نشستیم تا جون‌مون آروم گرم بشه، عكسِ یادگارىِ توى دوربین را هفته‌اى، ماهى به انتظار مى‌نشستیم تا فیلم به آخر برسه و ظاهر بشه، آهنگِ تازه‌ى آوازه‌ خوان را صبر مى‌كردیم تا از آب بگذره و كاست بشه و در پخشِ صوت بخونه، قلك داشتیم؛ با سكه‌ها حرف مى‌زدیم تا حساب اندوخته دست‌مون بیاد، حلیم را باید «حلیم» مى‌بودیم تا جمعه‌ى زمستانى فرا برسه و در كام مون بشینه، هر روز سر مى‌زدیم به پست‌خانه، به جست و جوى خط و خبرى عاشقانه، مگر كه برسه، گوش مى‌خوابوندیم به انتظارِ زنگِ تلفن محبوب: شبى، نیمه‌شبى، بامدادى، گاهى، بى‌گاهى؛ انتظار معنا داشت.

دقایق «سرشار» بود، هر چیز یك صبورى مى‌خواست‌، تا پیش بیاد، تازمانش برسه. تا جا بیفته. تا قوام بیاد: غذا، خرید، تفریح، سفر، خاطره، دوستى، رابطه، عشق...
انتظار، مارا قدردان ساخته بود، حالا فهمیدی چرا این روزها کسی قدردان نیست!؟ 9- قدیمی ترین موتور سیکلت جهان

این تصویر هم با عنوان اولین و قدیمی ترین موتور سیکلت جهان در یک گروه تلگرامی منتشر شد:

مراحل ساخت برج ایفل/ قدیمی ترین موتور سیکلت جهان/ شعور و شخصیت ربطی با مقام و جایگاه نداره


10- مدیریت برنامه ریزی

ارشیا دکامی در کانال مدیریت کاربردی تلگرام نوشت:

من از کارمندان و همکارانم، هنگامی که کاری را انجام نداده اند، بسیار می شنوم که " وقت نداریم، فرصت نشد و سرمان شلوغ است و...". وقتی برنامه کاری روز آنها را میخواهم میبینم خبری از برنامه نیست و اغلب نمی دانند برنامه امروزشان چیست، چه چیزی الویت دارد، چه چیزی میتواند انجام نشود و چه چیزی را میتوانند به دیگری واگذار کنند.

وقتی ما نتوانیم در طول یک روز کاری کارهایمان را سروسامان دهیم و به نتیجه برسانیم، احتمالا فاقد مهارت های لازم در تمرکز روی کار و تفویض اختیار هستیم. و در امر استفاده درست از زمان ضعیف هستیم. کافی است به جای صرف وقت برای توجیه کاستی ها، مدیریت زمان را یاد بگیریم.

مدیریت زمان، هنر سازماندهی خودتان است تا بتوانید تمام کارهایتان را در یک روز کاری طبق برنامه ای کارآمد و استاندارد انجام دهید. اگر مدیریت زمان را با مهارت‌های دیگرتان ترکیب کنید آنگاه می‌توانید بهره وری بالایی را در یک روز کاری بدست آورید.  سازماندهی وبرنامه ریزی یک روز، از پایان روز قبلی آغاز می‌شود. وقتی برنامه ریزی و سازماندهی را هنگام استراحتتان انجام دهید مغزتان به شما کمک خواهد کرد که کارآمدتر وخلاقانه تر باشید. با این کار، فرایند‌های طبیعی ذهن در زمان استراحت برایتان کار می‌کنند و به شما در تحقق برنامه‌هایتان کمک خواهند کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
tabligh
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو