تبلیغات
وبلاگ شخصی امیر حسین گودرزی نژاد - مطالب تیر 1394
 
وبلاگ شخصی امیر حسین گودرزی نژاد
درباره وبلاگ


تاریخ افتتاح وبلاگ
1/10/93

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شکست نابهنگام برابر لهستان (گزارش تصویری)


تیم ملی والیبال ایران در دیداری حساس و سرنوشت ساز برابر لهستان، نتیجه را واگذار کرد تا شانس صعود خود را به مرحله نهایی رقابتهای جهانی کاهش دهد.


تیم ملی والیبال ایران در بازی دوم خود مقابل لهستان در هفته هفتم لیک جهانی والیبال مغلوب این تیم شد.

عکس از: امیرحسین خیرخواه

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 7 تیر 1394 :: نویسنده :
روزهای بروجرد- زلزله ای به بزرگی سه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بامداد یکشنبه بروجرد در استان لرستان را لرزاند.

به گزارش ایرنا از موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران، این زلزله به عمق 10 کیلومتر در ساعت 2 و 50 دقیقه و 6 ثانیه رخ داده است.

مرکز این زمین لرزه 33.864 شمالی و 48.699 شرقی اعلام شده است.

تاکنون گزارشی از خسارت وارد شده به شهرستان بروجرد اعلام نشده است. 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت دو هزار و 523 حامی، سرپرستی کودکان یتیم شهرستان بروجرد را برعهده دارند.

علی معظمی گودرزی در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد حامی سرپرستی یکهزارو 204 کودک یتیم دختر و پسر بروجرد را بر عهده دارند.

وی با بیان این که برخی از این ایتام توسط دو یا سه حامی حمایت مالی و معنوی می شوند، گفت: پارسال یک حامی به تنهایی سرپرستی 60 کودک یتیم را برعهده گرفت.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد افزود: کمیته امداد با توجه به در نظر گرفتن مبلغ ناچیزی برای حمایت حامیان از ایتام(200 هزار ریال برای هر یتیم) تلاش دارد تعداد حامیان هر یتیم را افزایش دهد.

وی اظهار کرد: در صورت برخورداری هر کودک یتیم از حمایت چهار تا پنج حامی در ماه می توان نقش مهمی در تامین مایحتاج زندگی وی ایفا کرد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از پنج هزار خانوار به تعداد 8 هزار و 365 مددجو با سرپرستی زن حمایت می شوند که به دلایل مختلف نظیر فوت سرپرست، طلاق، بدسرپرستی، متارکه، مفقودی، معلولیت، از کارافتادگی، بیماری و یا بدسرپرستی زیرپوشش کمیته امداد بروجرد قرار دارند.

معظمی گودرزی افزود: بیش از 19 هزار نفر در قالب 10 هزار خانوار در دو طرح مددجویی و شهید رجایی زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد هستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری بروجرد بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر بروجرد و تایید فرمانداری، نرخ کرایه های تاکسی از روز شنبه ششم تیر ماه به میزان 25 درصد افزایش و از مبلغ 400 تومان در هرمسیر به 500 تومان افزایش یافت.


در ادامه خاطر نشان می شود بازرسان سازمان تاکسیرانی بصورت محسوس و نامحسوس بر رعایت نرخ اعلام شده توسط تاکسی های دورن شهری نظارت داشته و متخلفان علاوه بر جریمه، جهت صدور رای به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می گردند. شهروندان گرامی نیز می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف و افزایش قیمت بیش از نرخ مصوب، با شماره 42623092 تماس حاصل فرمایند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت:‌ تشکیل شورای راهبردی با محوریت رسیدگی به پروژه‌های عمرانی در حال اجرا در شهرستان بروجرد ضروری است.


به گزارش فارس،‌ هوشنگ بازوند در جلسه توسعه و برنامه‌ریزی شهرستان بروجرد اظهار کرد: جلسات هفتگی این شورا با هدف حرکت بر مبنای اصل رصد چالش و مشکلات فراروی سرمایه‌گذاران و تلاش در راستای رفع آنها در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام نقش غیرقابل انکاری در تغییر سرمایه‌گذاران به منظور ادامه فعالیت در شهرستان بروجرد داشته و به روند کاری پروژه‌های در حال احداث نیز سرعت می‌بخشد.

استاندار لرستان افزود: برخی پروژه‌های در حال اجرا به واسطه وجود مشکلات قابل حل تعطیل شده و یا فعالیت کاری آنها مختل شده است.

بازوند با اشاره به ضرورت برطرف شدن مشکلات و موانع فعالیت کاری بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی و خدماتی خاطرنشان کرد: در این راستا در حد امکان باید از قرار دادن سرمایه‌گذار در مباحث زمان‌بر بین اداری که موجب استهلاک پروژه و بی‌رغبتی سرمایه‌گذار می‌شود پرهیز کرد.

وی تاکید کرد: بر این اساس مسئولان ادارات با هدف سرعت‌بخشیدن به روند تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های در دست احداث باید در حد امکان شرایط کار را برای سرمایه‌گذار آماده و بهینه کرده و در رفع برخی معارضین موجود نیز همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

استاندار لرستان با اشاره به برخی مشکلات در زمینه فعالیت کاری پروژه‌های شهرداری و برخی پروژه‌های مشارکتی این نهاد با بخش خصوصی ادامه داد: موانع پیش‌روی شرکت حامیان کیش در راستای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی آن در پروژه‌های هشت بهشت و هایپرمارکت با اتخاذ تدابیر لازم رفع می‌شود.

بازوند به ضرورت احداث منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد تاکید و اظهار کرد: ایجاد این منطقه نقش انکارناپذیری در تقویت بن‌مایه‌های اقتصادی منطقه داشته و زمینه اشتغال‌زایی را در آن تقویت می‌کند.

وی بار دیگر بر ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌های حضور فعال سرمایه‌گذار بخش خصوصی در بروجرد و دیگر شهرستان‌های لرستان تاکید و خاطرنشان کرد: مادامی که این مهم محقق نشود امکان پیشرفت و توسعه لرستان به خودی خود فراهم نمی‌شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: از سویی نباید این نکته مهم را از نظر دور داشت که حضور فعال و اثربخش، بخش خصوصی در لرستان در گرو پرهیز از سنگ‌اندازی در فعالیت ما است، بر این اساس مسئولان با تمرکز در پرهیز از گره‌اندازی در فعالیت این بخش در راستای رفع زود هنگام مشکلات آنها تلاش کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به تولید سالانه 90 هزار تن محصولات باغی در این شهرستان گفت: این تولیدات با توجه به خشکسالی و کاهش منابع آبی به 65 هزار تن رسیده که نشان از کاهش 25 هزار تنی محصولات است.

رضا امینی در گفت و گو با ایرنا افزود: کاهش 25 هزار تنی تولیدات باغی شهرستان بروجرد هشداری جدی برای مبارزه با بحران کم آبی است.

وی مهمترین وظیفه جهاد کشاورزی را حفظ باغات موجود با توجه به خشکسالی های اخیر عنوان کرد و گفت: در سال زراعی جاری 142 هکتار بر مجموع باغات بروجرد افزوده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد افزود: 58 هکتار از این اراضی جایگزین باغات از بین رفته شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به تولید سالانه 25 هزار تن انواع سیب در بروجرد، این محصول بیشترین تولید باغی شهرستان را به خود اختصاص داده است.

امینی گفت: محصولات باغی شهرستان بروجرد شامل گلابی، سیب، به، آلبالو، آلو، گیلاس، زردآلو، انگور، هلو، شلیل، گردو، بادام، فندق، سنجد و انجیر می باشند.

12 هزار و 232 هکتار اراضی باغی در شهرستان بروجرد وجود دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- معاون فرهنگی اوقاف لرستان از برگزاری همایش «عالم واقف» طی روز ۱۸ آذرماه سال‎جاری در بروجرد خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده در جمع خبرنگاران، افزود: تهیه جدول زمان‌بندی، انجام تبلیغات مؤثر و هدفمند، عناوین مقالات، زمان و مکان همایش، معرفی موقوفات آن واقف انجام شده است.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام شده این همایش 18 آذرماه در دانشگاه آزاد بروجرد برگزار می‌شود، اظهار کرد: به‌خاطر وجود عالم واقف آیت‌الله بروجردی این مراسم در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف لرستان بیان کرد: برگزرای این مراسمات به‌دلیلی ترویج و ترغیب فرهنگ وقف برای یک عالم واقف که در استان بوده، برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عباس‎زاده تصریح کرد: آیت‌الله بروجردی ازعالمان واقفی است که شش موقوفه بزرگ داشته و برهمین اساس این همایش را با محوریت آیت‌الله بروجردی به‌عنوان عالم واقف برگزار می‌کنیم.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- فرمانده سپاه بروجرد گفت: متأسفانه برخورد قاطع با هنجارشکنان اجتماعی از سوی دستگاه‌های مرتبط در شهرستان بروجرد انجام نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، محمد پاپی‌نژاد در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت: جلساتی که در گذشته در این حوزه برگزار شده به دلیل بی‌توجهی مسئولان امر تاکنون بی‌ثمره بوده و نتیجه مطلوبی نداشته است.

وی نبود زمینه‌های اجرایی برای مصوبات پیشین را عاملی در معوق ماندن آن‌ها برشمرد و افزود: مسئولان مرتبط از مصوبات ابلاغ شده به آن‌ها در این حوزه حمایت نمی‌کنند و این خود خروجی جلسات را بی‌نتیجه کرده است.

فرمانده سپاه بروجرد بیان کرد: نمی‌توان تنها با اکتفا کردن به برگزاری این چنین جلساتی انتظار داشت این مقوله فراموش شده در جامعه نهادینه شده و به اجرا در آید.

وی با بیان این‌که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در سال‌های اخیر اقدام جدی انجام نشده است، عنوان کرد: به نظر می‌رسد برخی مدیران کل استان با عدم حمایت خود از مصوبات ستاد امربه معروف و نهی از منکر در شهرستان‌ها مانع همکاری و تعامل مدیران شهرستانی با این مجموعه می‌شوند که این خود مانعی بزرگ در تحقق مصوبات این ستاد ایجاد کرده است.

پاپی‌نژاد با ارائه چند پیشنهاد و راهکار عملیاتی در این حوزه، خاطرنشان کرد: در راستای نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان ضرورت دارد همایشی تحت این عنوان با حضور رؤسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و نهادهای بروجرد به منظور ابلاغ قانون جدید امر به معروف و نهی از منکر در میان آن‌ها برگزار شود.

وی اظهار داشت: ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به جرائم این حوزه در دادگستری بروجرد و نیز تبلیغات وسیع شهری به منظور آشنایی و جرأت بخشیدن به مردم در انجام این واجب فراموش شده از دیگر اقدامات کارآمد در این زمینه است.

فرمانده ناحیه سپاه بروجرد به لزوم آگاه ساختن مردم از مفاد این قانون اشاره و بیان کرد: ضروری است مفاد مختلف این قانون در ادارات و نهادهای مختلف به صورت گسترده انتشار یابد و مسئولان امر نسبت به این موضوع حمایت‌های خود را اعلام کنند.

وی با بیان این‌که به این مهم در جامعه توجه لازم نمی‌شود، عنوان کرد: فعال کردن شوراهای امر به معروف نهی از منکر در ادارات و نهادهای این شهرستان می‌تواند در بهبود شرایط این واجب تعطیل شده مؤثر باشد.

پاپی‌نژاد با تأکید بر استفاده از ابزارهای قهری در رابطه با مقابله با هنجارشکنان اجتماعی در این حوزه، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های انتظامی و نظامی در کنار قوه قضائیه می‌توانند با برخورد مناسب خود با هنجارشکنان اجتماعی مانع برخی اتفاقات و هنجارشکنی‌های نادر در این شهرستان شوند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 6 تیر 1394 :: نویسنده :

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مردم ایران در استان های مختلف پس از پیروزی تیم ملی والیبال برابر لهستان به نشانه شادمانی از این برد ملی به خیابان ها آمدند و اقدام به شادی کردند.
به گزارش مشرق، تیم ملی والیبال ایران در دیداری حساس جمعه شب به مصاف لهستان رفت و در نهایت با نتیجه 3 بر 2 در این دیدار به پیروزی رسید و این اتفاق موجب شد مردم سراسر کشور با حض.ور در خیابان ها به شادمانی بپردازند.

پیروزی غرور آفرین تیم ملی والیبال مقابل حریف قدرتمندش ، لهستان قهرمان جهان بار دیگر شادی دوستداران این ورزش پرطرفدار را در یاسوج پایتخت طبیعت به همراه داشت.

بسیاری از جوانان یاسوجی جمعه شب با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی و بوق زدن در خیابان ها و برخی از مردم عشایری با احساس غرور از این پیروزی با شلیک گلوله به شادی پرداختند.

خبر پیروزی قاطع بلندقامتان ایران گرمابخش محفل بسیاری از مردمی شد که در پارک ساحلی یاسوج از سرمای این پارک پتو پیچ شده بودند.

*شادی مردم بروجرد

مردم بروجرد نیز جمعه شب پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان و کسب دو امتیاز سوار بر خودروهای خود با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی به شادی در خیابان ها پرداختند.

مردم شهر بروجرد شهر فرزانگان در حالی که عکس های والیبالیست های تیم ملی کشورمان را در دست داشتند با سر دادن شعارهای ایران ایران خوشحالی خود را از پیروزی تیم ملی والیبال مقابل لهستان نشان دادند.

بیشتر تجمع خودروهای مردم بروجرد در خیابان تختی و اطراف تپه چغا بود و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی نیز به منظور ایجاد نظم در صحنه حضور داشتند.

*شادمانی مردم مشهد

مردم مشهد نیز بعد از پیروزی تیم ملی والیبال ایران در مقابل لهستان جمعه شب در برخی از معابر عمومی این شهر به شادمانی پرداختند.

مردم مشهد به ویژه جوانان در برخی از معابر عمومی این شهر از جمله بلوار هاشمیه ، وکیل آباد و احمد آباد در حالی که پرچم ایران و عکس های والیبالیست های تیم ملی کشورمان را در دست داشتند با به صدا در آوردن بوق وسایل نقلیه خود و شعارهای باز هم مثل همیشه ایران برنده می شه، ایرانی قهرمان ، لهستان آماده باش ، ایرانی با مرام و ایران خاک دلیران خوشحالی خود را از پیروزی تیم ملی والیبال ایران نشان دادند.

تعدادی از جوانان نیز کلاه و صورت های خود را با رنگ های سفید، سبز و قرمز به نشانه پرچم پر افتخار ایران نقاشی کرده بودند و در خیابان ها با زدن فشفشه های رنگین و نورافشانی به ابراز احساسات پرداختند.

حضور مردم در برخی خیابان های شهر مشهد موجب بروز ترافیک بویژه در بلوار هاشمیه شده و تعداد زیادی از ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی نیز برای ایجاد نظم و رفع معضل ترافیک فعالانه در صحنه حضور دارند و با شعار نیروی انتظامی تشکر تشکر مردم که ابراز احساسات خود را نشان می دهند روبرو می شوند.

*شادمانی بجنوردی ها

پیروزی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران برابر لهستان، جمعه شب اهالی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را برای ابراز شادمانی به خیابانها کشاند.

جوانان مرکز استان خراسان شمالی، جمعه شب پس از غلبه 3 - 2 تیم ملی والیبال ایران برابر تیم قدرتمند لهستان، به گشت شادمانه در خیابانها پرداخته و شادی خود را از این پیروزی ابراز کردند.

جوانان و نوجوانان بجنوردی سوار بر خودرو و موتورسیکلت، در حالی که پرچم های مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند، با نواختن بوق های ممتد و سر دادن غریوهای شادی در خیابانهای این شهر به حرکت درآمدند.

حرکت این کاروان های شادی تا ساعتی بعد از نیمه شب در جای جای شهر 210 هزار نفری بجنورد ادامه داشت.

شادی مردم پس از پیروزی برابر لهستان+عکس

شادی مردم پس از پیروزی برابر لهستان+عکس

شادی مردم پس از پیروزی برابر لهستان+عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 6 تیر 1394 :: نویسنده :
موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و جنایت، تحلیل سطح ریسک کشورها و شاخص‌هایی از این دست فهرستی از کشورهای آرام جهان را منتشر کرده که در ادامه به 10 کشور اول این فهرست می‌پردازیم.
zoomit.ir - محسن کزیمی: موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و جنایت، تحلیل سطح ریسک کشورها و شاخص‌هایی از این دست فهرستی از کشورهای آرام جهان را منتشر کرده که در ادامه به 10 کشور اول این فهرست می‌پردازیم.

طبق شاخص صلح جهانی از سال 2008 تاکنون هر سال جهان خطرناک‌تر از قبل شده است. متاسفانه این روزها بسیاری از کشورها درگیر اقدامات تروریستی و مناقشات داخلی یا خارجی هستند. خوشبختانه کشورهایی هم هستند که هنوز در صلح و ثبات قرار دارند و اگرچه این کشورها هم کامل نیستند ولی به اندازه کافی آرام و امن هستند. در ادامه با 10 کشور صلح‌طلب و آرام دنیا آشنا می‌شویم.

10. نروژ

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

طبق شاخص صلح جهانی، نروژ یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان است. درست مثل سایر کشورهای اسکاندیناوی نروژ آمار پایین جرم و جنایت را دارد. به دلیل سرمایه‌گذاری منطقی در تولید نفت، نروژ توانسته طی قرن گذشته به اقتصاد قدرتمندی دست پیدا کند. جای تعجب نیست که نروژ یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین کشورهای دنیا است. به دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی نروژ واقعا یک کشور امن و راحت برای زندگی است. این کشور همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور است. نروژ کشور بسیار جالبی است که ارزش دیدن دارد.


9. بلژیک

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

اگرچه بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. بروکسل پایتخت بلژیک از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی دنیا شده است در واقع بروکسل مرکز اتحادیه اروپا نیز هست. مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند. بلژیک با توجه به معماری باشکوه، بناهای تاریخی و هنری یکی از بهترین کشورها برای علاقه‌مندان به تاریخ است.


8. ژاپن

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

ژاپن کشوری جالب با مردم و فرهنگ فوق‌العاده است و یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و کوشش مشهور هستند. این مردم، بیش از مردم سایر نقاط دنیا صادق، مودب و دارای رفتار دوستانه هستند. آنها همچنین بسیار منظم و سازمان یافته هستند و معمولا به جامعه بیش از خود بها می‌دهند. شاید همین موارد باعث شده که مردم ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع را با بهترین فناوری و البته یک از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا داشته باشند. هر سال گردشگران زیادی برای دیدن مناظر طبیعی، معابد باستانی و بناهای تاریخی ژاپن به این کشور سفر می‌کنند.


 7. کانادا

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی از دیگر کشورهای امن و آرام دنیا است. کاناداف به دلیل اقتصاد پویا، مزایای کاری زیاد و البته قابلیت‌های فرهنگی مقصد بسیاری از مهاجران دنیا است. در سال 1971، کانادا بطور رسمی یک کشور چند فرهنگی شد جایی که مردم با فرهنگ‌های مختلف از حقوق و آزادی مساوی برخوردارند. این امر هر نوع تبعیضی را ریشه‌کَن کرد و سطح احترام متقابل اجتماعی را بالا برد بگونه‌ای که وقتی به کانادا سفر می‌کنید، احساس می‌کنید که در وطن خود هستید. افرادی که تازه وارد کانادا می‌شوند از خدمات ضروری رایان مانند کلاس‌های یادگیری زبان و کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از مهاجران کانادا را بعنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می‌کند و برای مخارج نظامی هزینه زیادی نمی‌کند. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی را روانه کانادا می‌کنند.


 6. فنلاند

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

فنلاند هم به لطف طبع آرام و متین مردمش در بین کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان است. البته نیروهای نظامی این کشور معمولا درگیر فعالیت‌های صلح‌طلبانه در نقاط مختلف دنیا از جمله لیبی و پاکستان هستند. فنلاند سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در امر آموزش و بهداشت کرده است که منجر به استانداردهای بالای زندگی، امید به زندگی بالاتر و سطح سواد بهتر شده است. علاوه بر این سیستم آموزشی فنلاند بعنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا شناخته می‌شود. این کشور تبعیض جنسیتی، تضاد طبقاتی و فساد پایینی دارد. مردم فنلاند معمولا رضایت بیشتر از زندگی فعلی خود و امید بالاتر به آینده نسبت به سایر ملت‌های دنیا دارند.


5. سوییس

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

 سوییس که بیشتر بخاطر پیست‌های اسکی خود معروف است طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌دوست دنیا است. وقتی راجع به سوییس فکر می‌کنیم معمولا ساعت‌های گران قیمت، شکلات‌های متنوع و البته بانک‌های معروف این کشور اولین چیزهایی هستند که به ذهن ما می‌رسند ولی سوییس چیزهای با ارزش دیگری هم دارد. مردم سوییس دارای خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و اشتغال بالا هستند. مردم سوییس به صبر و  چند فرهنگی بودن معروف هستند. مردمی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف درون یک کشور با صلح و دوستی زندگی می‌کنند.


 4. نیوزیلند

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

هر سال از نیوزیلند به لطف نرخ جرم پایین، توانایی‌های نظامی، ثبات سیاسی و احترام به حقوق انسانی با عنوان امن‌ترین وصلح‌دوست‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود. مردم این کشور بسیار صبور و میهمان‌نواز هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با استرالیا حفظ کرده است و در سال 1987 به عنوان منطقه غیر هسته‌ای معرفی شد و در حال حاضر نیز از جنبش‌های ضد هسته‌ای حمایت می‌کند.

طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم این کشور سبب شده تا نیوزیلند تبدیل به یکی از مقصدهای گردشگری دنیا شود.


3. اتریش

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

اتریش هم کشوری در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا است. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم به بعد از منازعات دور کرده است. اتریش دارای سیاست خارجی منعطف و  بی‌طرفانه است. امروزه از اتریش با نام یک شریک تجاری پر منفعت، مقصد مسافرتی و کشوری با سطح سواد بالا یاد می‌شود. با توجه به سطح استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پویا، اتریش در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش بعنوان یکی از بهترین و تحسین‌ شده‌ترین نظام‌های اروپایی شناخته شده است. جای تعجب نیست که وین پایتخت اتریش بعنوان راحت‌ترین شهر برای زندگی در بین شهرهای دنیا شناخته شده است.


2. دانمارک

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

دانمارک دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت است. این کشور همیشه از مناقشات نظامی دوری می‌کند و بیشتر بر توسعه اقتصاد داخلی تمرکز کرده است. موفقیت این کشور با اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی جزو اولویت‌های دانمارک است. دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک بسیار همیار و پشتیبان یکدیگر و خوشبین هستند. کپنهاگ پایتخت دانمارم به عنوان مشهورترین پایتخت دوچرخه‌ها هم شناخته می‌شود. مردم دانمارک سبک زندگی آرام و بدون عجله‌ای دارند.


1. ایسلند

آشنایی با 10 کشور آرام دنیا

ایسلند به دلایل مختلفی در رتبه اول آرام‌ترین و صلح‌ طلب‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد. این کشور با موفقیت بر بحران بانکی طی سال‌های 2008 تا 2011 غلبه کرد و حالا یکی از پیشرفته‌ترین جوامع با سطح سواد 100 درصدی است. سطح سواد بالا و صبوری مردم ایسلند باعث شده تا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین باشد. این کشور مخارج نظامی بسیار کمی دارد و در حال حاضر بدون ارتش است. جاذبه‌های طبیعی ایسلند از جمله آتشفشان‌ها و یخچال‌های طبیعی همچنین مناظر بسیار دیدنی همه ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می‌کنند.

مردم ایسلند بعنوان شادترین و سالم‌ترین جامعه موجود در کره زمین با بیشترین نرخ رضایت در جمعیت شناخته شده‌اند.

امروزه صلح جهانی با عوامل منفی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم چندان جای امنی برای زندگی نیست. طبق فهرست صلح جهانی کشورهایی که در بالا ذکر شدند هنوز هم امن‌ترین و راحت‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی هستند. این کشورها دموکراتیک، متحد و البته دارای منابع طبیعی غنی هستند. از بین 162 کشور بررسی شده در حال حاضر کشور ایران در رتبه 138 این فهرست قرار دارد. آیا شما با لیست بالا موافق هستید یا کشورهای دیگری را لایق حضور در بین 10 کشور آرام دنیا می‌دانید؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آیا می دانید اگر نسل پشه ها منقرض شود

 چه اتفاقی می افتد؟


ما معمولا پشه ها را موجوداتی مزاحم می دانیم و به شیوه های مختلف سعی در از بین بردن آنها از محیط اطرافمان می کنیم اما اگر نسل پشه ها منقرض شده و به طور کلی از محیط زیست حذف شود، چه پیامدهایی را شاهد خواهیم بود؟

فصل تابستان که آغاز می‌شود، پشه‌ها در طبیعت بیداد می‌کنند. خیلی‌ها هر شب حتی ساعت‌ها با پشه‌ها نبردی نابرابر می‌کنند تا راهی برای خلاص شدن از دست‌شان و به خواب رفتن پیدا کنند. متاسفانه واقعیت این است، پشه یکی از اجزای زنجیره غذایی برای بسیاری از موجودات است که سر آخر آن زنجیره به انسان می‌رسد.

اگر نسل پشه‌ها منقرض شود چه اتفاقی می‌افتد؟

ما معمولا پشه ها را موجوداتی مزاحم می دانیم و به شیوه های مختلف سعی در از بین بردن آنها از محیط اطرافمان می کنیم اما اگر نسل پشه ها منقرض شده و به طور کلی از محیط زیست حذف شود، چه پیامدهایی را شاهد خواهیم بود؟ برای بررسی این پیامدها بد نیست ابتدا به بررسی دقیق تر زندگی و اثرات حضور این موجود ریزنقش بپردازیم.

پشه ها 3500 گونه مختلف دارند که 200 گونه از آنها انسان را هدف حمله خود قرار می دهند. در این گروه آنوفل ها، کولکس ها و آندس ها از جمله گونه های مهم به شمار می آید. این سه گونه از طریق نیش زدن، بیماری های مزمن و اغلب کشنده ای را به انسان منتقل می کنند.

به عنوان مثال، مالاریا بیماری بسیار کشنده ای است که اگر پشه آنوفل ماده به انگل آن آلوده باشد، فرد را به آن مبتلا می کند. تب زرد نوعی دیگر از این بیماری هاست که به وسیله آندس ماده به انسان منتقل شده و در شرایط حاد می تواند سبب بروز مشکلات کلیوی و خونریزی داخلی شود. شاید به نظر برسد زندگی انسان بدون وجود پشه ها در امنیت بیشتری خواهد بود یا این که وجود آنها فایده چندانی برای حیات زمین ندارد.

نقش پشه ها در زنجیره غذایی

حیات زمین برپایه زنجیره های غذایی استوار است. هر زنجیره غذایی متشکل از موجوداتی است که حیات آنها یا به انرژی یا به گیاهان و موجودات دیگر وابسته است. به عنوان مثال، گیاهان از نور خورشید انرژی می گیرند و بعضی جانوران مانند خرگوش و زرافه گیاهان را می خورند و خود طعمه جانوران دیگر می شوند.

انسان نیز در این چرخه سهیم است و از منابع غذایی آن مانند ماهی ها، گیاهان و دام و طیور استفاده می کند.

پشه ها بیش از صد میلیون سال است که در زنجیره غذایی زمین نقش مهمی ایفا می کنند. به عنوان مثال در زنجیره غذایی آبی، لاروهای پشه منبع غذایی ماهی ها هستند و بعد از رشد کامل، طعمه پرندگان و عنکبوت ها می شوند.

تفاوت پشه نر و ماده

محققان همواره در تلاش بوده اند تا به روش هایی برای ریشه کن کردن پشه ها دست پیدا کنند. یکی از این روش ها، دست بردن در ژنتیک آنهاست، به گونه ای که تعداد پشه های نر بتدریج بیشتر از ماده ها شوند.

گفتنی است فقط پشه های ماده خونخوار و ناقل بیماری اند و نرها از شهد گل و دیگر مواد تغذیه می کنند.

به این ترتیب تعداد ماده ها نسل به نسل رو به کاهش می رود و در نتیجه، نهایتا تنها جمعیت نر باقی خواهد ماند که به تنهایی از بین خواهند رفت و پشه ها منقرض می شوند. برای این کار، محققان آنزیمی را یافته اند که کروموزوم ایکس (X) موجود در اسپرم پشه های نر را تحت تاثیر قرار می دهد.

تاثیر انقراض پشه ها بر حیات زمین

حال اگر پشه ها منقرض شوند آیا اختلالی در زنجیره غذایی به وجود نمی آید؟ در توندرا که منطقه ای واقع در قطب شمال است، پشه ها فراوان هستند و منبع غذایی اصلی پرندگان مهاجر را تشکیل می دهند.

با انقراض این پشه ها، شمار این پرندگان به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. ماهی ها نیز به دنبال این انقراض منبع غذایی خود را از دست می دهند و مجبور می شوند برای زنده ماندن، خود را با منبع دیگری سازگار کنند و این سبب کاهش جمعیت آنها می شود.

این کاهش در شمار ماهی ها، علاوه بر جانوران، انسان ها را نیز به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد؛ زیرا ماهی ها یکی از منابع غذایی مهم مردم هستند. در حال حاضر حدود 20 درصد از سهم پروتئین حیوانی کل جهان از طریق ماهی ها و آبزیان تامین می شود.

با این حال، محققان معتقدند بعد از اختلالاتی که در زنجیره غذایی به وجود می آید، موجودات دوباره می توانند خود را با دیگر منابع غذایی سازگار کنند و به این ترتیب حیات زمین ادامه یابد. در عین حال، خطر بیماری های کشنده و مزمن که از طریق پشه منتقل می شود نیز انسان های دیگر را تهدید نخواهد کرد. گفتنی است مالاریا هر ساله جان یک میلیون نفر را در جهان گرفته و 246 میلیون نفر را بیمار می کند.

منبع: جام جم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- استاندار لرستان به دلیل کوتاهی منابع طبیعی لرستان در رفع مشکل بلوار جانبازان بروجرد به این اداره کارت زرد داد و خواستار برطرف شدن مشکل و صدور مجوز آسفالت این بلوار ظرف یک هفته آینده شد.

به گزارش مهر، هوشنگ بازوند در کمیته توسعه و برنامه ریزی شهرستان بروجرد در محل فرمانداری ویژه بروجرد با انتقاد از وضعیت نامناسب بلوار جانبازان بروجرد و عدم آسفالت آن اظهار داشت: شهرداری بروجرد مدعی است که بلوار جانبازان در نقشه جامع شهری به عنوان یک خیابان در نظر گرفته شده است در حالیکه منابع طبیعی مخالف این مسئله بوده و آن را جزو اراضی منابع طبیعی قلمداد می کند.


وی با بیان اینکه در حال حاضر ساکنان این بلوار مشکلات عدیده ای دارند، افزود: در حال حاضر به دلیل تردد ماشین ها در مسیر جاده خاکی و بروز گرد و خاک و مشکلات دیگر به هنگام فصل سرما مردم از این وضعیت گلایه مند هستند.


وی با دادن کارت زرد به منابع طبیعی استان لرستان، ادامه داد: در ابتدای تهیه و تدوین نقشه جامع شهری باید این موضوع ذکر می شده و در زمان تهیه نقشه نماینده منابع طبیعی باید حضور داشته باشد.


بازوند تاکید کرد: به ظاهر زمان تهیه نقشه نماینده منابع طبیعی حضور نداشته چرا که اگر حضور داشت می بایست همان زمان نسبت به وجود بلوار جانبازان در حیطه منابع طبیعی اعتراض می کرد و کار به اینجا کشیده نمی شد.


استاندار لرستان افزود: منابع طبیعی یک هفته مهلت دارد که برای آسفالت بلوار جانبازان بروجرد مجوز صادر کند در غیر این صورت شهرداری بروجرد از سوی استاندار اجازه دارد که این بلوار را آسفالت و مشکلات مردم را برطرف کند.


علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز در این رابطه با تاکید بر لزوم حل مشکل توسط دستگاههای مرتبط ادامه داد: این که دولت علیه دولت به قوه قضاییه شکایت کند صحیح نیست.


وی با یادآوری اینکه استاندار در حال حاضر به مثابه رئیس جمهور در استان است و باید موارد مورد تاکید عملیاتی شود تصریح کرد: درست نیست گره ای را که می شود با دست باز کرد با دندان باز کنیم.


وی تصریح کرد: بهتر است امروز برای رفع مشکلات عدیده در استان از ظرفیت بالای استاندار استفاده شود زیرا وی نماینده عالی دولت در استان است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- با استعفای دو عضو شورای شهر بروجرد؛ محسن روحبخشان و حسن کره رودی، اشرف چگنی و مجتبی مقدسی به عنوان اعضای  علی البدل به شورای شهر بروجرد راه یافتند. مجتبی مقدسی

در این میان اما تبلیغات مجتبی مقدسی در سطح شهر بروجرد برای راهیابی به عنوان عضو جایگزین  به شورا سئوال برانگیز است. این پرسش از جناب آقای مجتبی مقدسی بجاست که با حضور شما در شورای شهر قرار است چه اتفاق بزرگی در بروجرد روی دهد که چنین تمامی میادین شهر را مزین به تصویر خود کرده اید؟

متاسفانه نهضت بنری در بروجرد بلای این شهر شده است نمونه اخیر آن نیز نصب چندین بنر تشکر و تبریک به خاطر انتخاب دوباره رئیس شورای شهر بروجرد بود.

روزی که نهضت بنری در بروجرد خاتمه یابد آن روز، روز پیشرفت شهرمان است به قول شاعر بزرگ ایران زمین:

سعدیا! گرچه سخندان و مصالح گویی        به عمل کار برآید به سخندانی نیست

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
tabligh