وبلاگ شخصی امیر حسین گودرزی نژاد
درباره وبلاگ


تاریخ افتتاح وبلاگ
1/10/93

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
روزهای بروجرد- به مناسبت هفته دولت با حضور جمعی از مسئولان چند طرح در بروجرد به بهره برداری رسید.
 
نخستین خانه کوهنورد غرب کشور در بروجرد به بهره برداری رسید
 
نخستین خانه کوهنورد غرب کشور روز یکشنبه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در شهرستان بروجرد به بهره برداری رسید.

رییس اداره ورزش و جوانان بروجرد در آیین بهره برداری از خانه کوهنورد این شهرستان به ایرنا گفت: طرح ساخت خانه کوهنورد بروجرد از سال 1386 آغاز شد و قرار بود از طریق کمک های خیرین ساخته شود ولی این کمک ها جوابگو نبود و از اعتبارات دولتی برای ساخت آن استفاده شد.

محمود ترابی افزود: این پروژه عمرانی ورزشی در زمینی به مساحت 100 مترمربع در چهار طبقه و زیربنای 400 مترمربع احداث شده است.

وی اظهار کرد: برای ساخت خانه کوهنورد شهرستان بروجرد چهار میلیارد ریال از محل کمک های مردمی و اعتبارات استانی هزینه شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان بروجرد افزود: خانه کوهنورد بروجرد نخستین خانه کوهنورد لرستان و غرب کشور است که محیطی دوستانه و تخصصی برای گردهمایی کوهنوردان غرب کشور فراهم می کند.

وی گفت: با توجه به مشرف بودن ارتفاعات و کوه های زیاد بر شهر بروجرد و سفر صدها کوهنورد از سراسر کشور در سال، احداث خانه کوهنورد در بروجرد لازم بود.
 
نخستین آزمایشگاه استاندارد غرب کشور در بروجرد به بهره‌برداری رسید
نخستین آزمایشگاه کنترل کیفی فرآورده های سلولزی غرب کشور روز یکشنبه در اداره استاندارد شهرستان بروجرد به بهره برداری رسید.

رییس اداره استاندارد بروجرد در آیین بهره برداری از این آزمایشگاه گفت: این آزمایشگاه با توان بخش خصوصی و سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال و اشتغالزایی دو نفر راه اندازی شده است.
عنایت شرفی افزود: آزمون های دسته بندی و سلولزی فرآورده هایی مانند دستمال کاغذی، دستمال توالت و پوشک بچه و بزرگسال در این آزمایشگاه انجام می شوند.
وی اظهار کرد: محصولات بهداشتی سلولزی به دلیل داشتن ارتباط با سلامتی افراد جامعه، تحت دو نوع آزمایش فیزیکی شیمیایی و میکروبی قرار می گیرند و با این کار از ورود محصولات بی کیفیت و غیراستاندارد به بازار جلوگیری می شود.
رییس اداره استاندارد بروجرد افزود: آزمون های کنترل کیفیت فرآورده های سلولزی تاکنون در تهران، خوزستان و بوشهر انجام می شد که با راه اندازی این آزمایشگاه در بروجرد، غرب کشور نیز تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه سه آزمایشگاه در زمینه کنترل کیفیت مصالح ساختمانی در استان لرستان فعال است، گفت: چهار آزمایشگاه تایید صلاحیت نیز به منظور کنترل کیفیت محصولات غذایی و کشاورزی در این استان وجود دارد.
 
 میدان ولیعصر(عج) بروجرد افتتاح شد
میدان ولیعصر(عج) بروجرد با حدود ۶ میلیارد ریال اعتبار با حضور مسئولان شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم در آئینی از پروژه میدان ولیعصر(عج) بروجرد با هزینه‌ای معادل 5 میلیارد و 900 میلیون ریال بهره‌برداری شد.
این پروژه در زمینی به مساحت یک هزار و 54 متر در کمتر از 7 ماه با همت شهرداری بروجرد احداث شده است.

میدان ولیعصر بروجرد با مشخصات فنی خاکبرداری در زمین‌های سخت، زیرسازی و آسفالت، جدولگذاری، دال گذاری، کفپوش، دیوارچینی و سنگ‌کاری نما با هدف کاهش خطرات ناشی از تقاطع جهت تردد وسایل نقلیه و زیباسازی سیما و منظر شهری دراین شهرستان احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

در ادامه بهره برداری از پروژه‌های شهرداری بروجرد، بوستان ارغوان در زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع در فاز 7 شهرک اندیشه این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
این بوستان با اعتباری معادل یکصد و 80 میلیون ریال در 25 روز کاری با امکانات مبلمان و فضای سبز توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بروجرد احداث شده است.
این بوستان با مشخصات لوله کشی و تامین آب، کابل کشی و تامین روشنایی، نصب مبلمان ( صندلی ، سطل زباله و ... )، معبرسازی و نصب کفپوش و ایجاد سکو نشیمن در این منطقه احداث شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد از جمع آوری بیش از یک میلیارد ۲۴۳ میلیون ریال صدقه در تیرماه سال جاری در کمیته امداد این شهرستان خبرداد.
 
به گزارشروابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان لرستان، علی معظمی گودرزی اظهار کرد: کمیته امداد در راستای جلب و توسعه مشارکت‌های مردمی اقدامات و برنامه های مختلفی ارائه می دهد که طرح جمع آوری صدقات یکی از این برنامه ها می باشد.
 
وی تصریح کرد: به منظور جمع آوری کمک های مردمی در شهرستان بروجرد بالغ بر 39هزار  500 صندوق بزرگ، متوسط وکوچک توزیع شده است.

معظمی ادامه عنوان کرد: در تیرماه سال جاری مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 243میلیون ریال از این صندوق های صدقات جمع آوری شده است.

وی هدف از جمع‌آوری صدقات را کمک به خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان واجد شرایط ذکر و تصریح کرد: مبالغ جمع آوری شده از محل صدقات و کمک های مردمی در زمینه هایی چون فرهنگی، درمان، جهیزیه، مسکن، کمک به خانواده های ایتام، اقشار آسیب پذیر، تسهیلات و اشتغالزایی هزینه می شود.
 
مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان بروجرد، اظهار کرد: تلاش برای جلب مشارکت های مردمی برای رفع مشکلات مددجویان امداد از برنامه های محوری کمیته امداد در این شهرستان است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: مرمت بخش های دیگری از خانه تاریخی مصری و خانه تاریخی مستجاب الدعوه بروجرد آغاز شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی بروجرد، حجت اله یارمحمدی تصریح کرد : این فصل از مرمت در خانه تاریخی مصری شامل : مرمت بدنه ضلع شمال ، کف سازی به روش سنتی ، اصلاح آبرو های بام و کف سازی حیاط اصلی می باشد .

وی در ادامه افزود : در خانه تاریخی مستجاب الدعوه نیز بام سازی و مرمت طبقه فوقانی انجام خواهد شد .

یارمحمدی در پایان افزود : مجموعه بافت قدیمی شهر تعداد قابل توجهی از ابنیه ارزشمند همچون مساجد ، امام زاده ها ، خانه های قدیمی ، حمام ها ، مجموعه بازار ، آب انبار و ... را در خود جای داده که مرمت و نگهداری از آنها نیاز مند صرف زمان و هزینه می باشد که این اداه با استفاده از نیروی انسانی متخصص و الگوهای موجود تمام تلاش خود را برای احیا و نگهداری از این آثار ارزشمند به کار خواهد گرفت .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ظهر امروز پروژه بلوار دسترسی محور دارالسلام با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد ریال افتتاح شد.


آغاز عملیات این پروژه عمرانی ابتدای سال 91 و پایان این عملیات شهریور ماه سال جاری بوده است. محور چهارخطه مسیر دارالسلام با هدف تسهیل در رفت و آمد به طول یک هزار متر اجرا شده است.


مشخصات این پروژه شامل خاکبرداری در زمین‌های سخت، زیرسازی و آسفالت، جدول‌گذاری تکی بلواری، نیم جدول یک‌طرفه، جدول کانیو و کفپوش است.


در حاشیه بهره‌برداری از این پروژه، شهردار بروجرد اظهار کرد: پروژه دوبانده محور دسترسی دارالسلام با هدف رفع معضل ترافیک در این مسیر اجرایی شده است.


آقای مهندس منوچهر یوسفی خاطرنشان کرد: عرض دو باند رفت این محور 24 متر و در اطراف آن پیاده‌رو طراحی شده است.


وی عنوان کرد: یکی از برنامه‌های آینده شهرداری بروجرد ایجاد فضای سبز در اطراف محور دسترسی به دارالسلام است که تاثیر مطلوبی در روند زیباسازی این مسیر دارد.


شهردار بروجرد با اشاره به کاهش درآمد این نهاد خدمتگزار در سال‌های اخیر، افزود: این کاهش درآمد موجب کاهش انجام عملیات عمرانی در این شهرستان نشده است و پروژه‌های عمرانی این نهاد همچنان با تلاش ادامه دارد.


آقای مهندس یوسفی به برخی پروژه‌های عمرانی در دست اجرای شهرداری بروجرد اشاره و تاکید کرد: قرارداد 7 میلیارد تومانی آسفالت به منظور اصلاح و بهسازی روکش آسفالت خیابان‌ها و محورهای دسترسی منعقد شده است.


وی تصریح کرد: اعتبار این پروژه از محل استانداری تهیه و در مدت پنج روز کاری اجرایی شده است.


شهردار بروجرد با اشاره به تلاش شبانه‌روزی دست‌اندرکاران بلوار دسترسی محور دارالسلام، تاکید کرد: تلاش‌های بسیاری در راستای انجام اقدامات و امور عمرانی انجام شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: ۴۴ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال اعتبار عمرانی صرف احداث محور دارالسلام بروجرد شده است.

به گزارش تسنیم، در ششمین روز از هفته دولت با حضور مسئولان شهرستان بروجرد محور چهارخطه دسترسی دارالسلام بروجرد به طول یک کیلومتر به بهره‌برداری رسید.

این پروژه که توسط شهرداری بروجرد در مدت زمان 3 سال به اتمام رسیده است، تاثیر مهمی در تسهیل رفت و آمد در محور یاد شده دارد.

در حاشیه افتتاح این محور، منوچهر یوسفی شهردار بروجرد اظهار داشت: با توجه به حجم سنگین تردد در محور آرامستان دارالسلام بروجرد همواره نیاز به یک محور دسترسی در این مسیر وجود داشت.

وی با اشاره به حجم تردد در روزهای ویژه‌ای از سال در این مسیر، عنوان کرد: این مسیر به ویژه در مناسبت‌های خاص همواره مشکل ساز و پر تردد بود که وقوع برخی تصادفات و حجم سنگین ترافیک در آن نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت.

شهردار بروجرد بیان کرد: با بهره برداری از این مسیر مشکل تردد از محور دسترسی آرامستان دارالسلام برطرف شده و حجم سنگین ترافیک در آن روانسازی می شود.

یوسفی با اشاره به اینکه این محور بیش از یک کیلومتر است، خاطرنشان کرد: این محور با عرض باند 24 متر با طراحی پیاده رو به منظور استفاده شهروندان و نیز احداث فضای سبز متناسب با مسیر احداث شده است.

وی با اشاره به دیگر برنامه های در دست اجرای شهرداری بروجرد به منظور بهسازی و بازسازی این مسیر گفت: احداث فضای سبز و گسترش آن در این محور از دیگر برنامه های شهرداری بروجرد به منظور بازسازی و زیبا سازی این محور است.

 


یوسفی به انعقاد قرداد 7 میلیارد تومانی به منظور بهسازی و بازسازی آسفالت معابر و خیابان های این شهرستان اشاره و بیان کرد: در این راستا احداث لاین غربی پروژه پیامبر اعظم و بهسازی آسفالت معابر شهرداری در دست انجام است.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز آسفالت محور پیامبر اعظم این شهرستان توسط استاندار لرستان تامین شده است، افزود: با تامین اعتبار این پروژه در کمتر از 5 روز عملیات آسفالت و بهسازی این محور با همکاری و تعامل مجموعه شهرداری به اتمام رسید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان سرد آبی بروجرد روز شنبه به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا رییس اداره شیلات بروجرد در آیین بهره برداری از بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان سردآبی بروجرد گفت: این مزرعه با ظرفیت تولید سالانه 70 تن ماهی قزل آلا به همت یکی از بانوان بروجرد راه اندازی شده است.

غلامحسین اکبری اظهار داشت: سه هزار و 780 میلیون ریال اعتبار برای احداث این مزرعه در روستای آلایین منطقه آبسرده بروجرد هزینه شده که دو هزار و 780 میلیون ریال از این اعتبار از طریق تسهیلات بانک کشاورزی و مابقی از طریق سهم آورده تامین شده است.
وی افزود: بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان سردآبی بروجرد در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع احداث شده و زمینه اشتغال مستقیم 14 نفر را فراهم کرده است.

اکبری مجموع تولید ماهیان سردآبی در شهرستان بروجرد را یکهزار و 600 تن از 34 مزرعه عنوان کرد و گفت: این شهرستان دارای دو مزرعه تکثیر ماهیان سردآبی با ظرفیت هشت میلیون قطعه در سال، دو واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی با تولید 450 هزار قطعه در سال، یک مرکز پرورش ماهیان خاویاری با ظرفیت 50 تن در سال و دو مزرعه ماهیان گرم آبی با تولید سالانه 36 تن می باشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

حضرت آیت الله حسن ترابی روز شنبه در آیین بهره برداری از طرح های عمرانی شهرداری بروجرد افزود: حجم کار شهرداری بروجرد بسیار وسیع است و در مقطع کنونی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.


وی اظهار کرد: مدیریت شهرداری بروجرد در این مقطع هنر است و قطعا اگر منتقدان از مشکلات این مجموعه باخبر بودند به جای انتقاد، آن را تحسین می کردند.


امام جمعه بروجرد افزود: چندین طرح مهم و برجسته از بین 104 طرح عمرانی و خدماتی بهره برداری شده در هفته دولت مربوط به شهرداری بروجرد است.


وی هدف از اجرای طرح های عمرانی را خدمت رسانی به شهروندان دانست و گفت: این طرح ها حاصل زحمات فراوان مسوولان و مدیران خدمتگزار می باشند.


دو طرح عمرانی شهرداری بروجرد روز شنبه در آیینی با حضور جمعی از مسوولان شهرستان بروجرد به بهره برداری رسیدند.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 شهریور 1394 :: نویسنده :

سازمان زیباسازی شهرداری بروجرد به مناسبت هفته دولت و به منظور زیباسازی مناظر شهری عملیات رنگ آمیزی بخشی از بلوارها و جداول سطح شهر را برنامه ریزی و از چند روز گذشته آغاز نموده است. طی چند روز اخیر بخش باقیمانده از بلوارهای جاده اراک –بروجرد - بلوارهای جاده دارالسلام و بخشی از بلوار پیامبر اعظم(ص) جنب شهرداری منطقه یک رنگ آمیزی گردیده و به اتمام رسید.

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، چهار واحد تولیدی صنعتی شامل یک واحد تولیدی پوشاک، یک واحد تولید کاغذ از ضایعات کشاورزی، یک واحد تولید خوراک آبزیان و یک واحد تولید خوراک دام، طیور و آبزیان روز چهارشنبه با حضور استاندار لرستان در بروجرد به بهره برداری رسید.


به گزارش ایرنا مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: واحد تولید کننده خوراک میگو و آبزیان سردآبی و گرم آبی در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع احداث شده است.


مهرداد غضنفری اعتبار سرمایه گذاری این واحد تولیدی را 510 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ظرفیت تولید این واحد 15 هزار تن در سال می باشد.


وی گفت: یک واحد تولید خوراک دام، طیور و آبزیان نیز با سرمایه گذاری 60 میلیارد ریال احداث شده که زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم کرده است.


مدیرکل جهاد کشاورزی استان لرستان ظرفیت تولید سالانه این واحد تولیدی را 24 هزار تن انواع خوراک دام و طیور و آبزیان در سال عنوان کرد و افزود: این واحد تولیدی با 12 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و 48 میلیارد ریال سهم آورده متقاضی احداث شده است.
وی اظهار کرد: کارخانه تولید کاغذ از ضایعات کشاورزی با نام پدیده آویژه نیز با اعتبار 25 میلیارد ریال احداث شده است.


غضنفری ظرفیت تولید این کارخانه را پنج هزار تن در سال عنوان کرد و افزود: 25 فرصت شغلی با احداث این کارخانه ایجاد شده است.


وی گفت: هشت پروژه با بیش از 70 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی 105 نفر به مناسبت هفته دولت به بهره برداری می رسد.


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد نیز در آیین بهره برداری از واحد تولید پوشاک گفت: این واحد صنعتی با ظرفیت تولید سالانه 45 هزار مترمربع به بهره برداری رسید.


مهدی شریف طبع با بیان اینکه واحد تولید پوشاک 9 محصول شامل انواع پوشاک و ملحفه را تولید می کند، افزود: این واحد صنعتی با پنج میلیارد و980 میلیون ریال اعتبار از طریق بخش خصوصی ساخته شده است.


وی گفت: با بهره برداری از واحد صنعتی تولید پوشاک، زمینه اشتغال 10 نفر از جویندگان کار در شهرستان بروجرد فراهم شده است.


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد افزود: این واحد تولیدی و صنعتی از محصولات کارخانجات نساجی بروجرد استفاده می کند و قرار است زیر مجموعه این کارخانه شود.


وی گفت: با راه اندازی این واحد تولیدی صنعتی ظرفیت های خوبی برای شهرستان بروجرد ایجاد می شود.


استاندار لرستان، امام جمعه و فرماندار ویژه بروجرد و جمعی از مسوولان استان لرستان در آیین بهره برداری از این واحدهای تولیدی حضور داشتند.

بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد 

 بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد

 بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد

 بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد

 بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد

بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد 

بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد 

بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد 

بهره برداری از چهار واحد تولیدی در بروجرد 

عکس از علیرضا سلیمانی
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد گفت: طرح مقابله با فعالیت مسافرکش‌‏های شخصی در این شهرستان از دوم شهریورماه آغاز شده است.

به گزارش فارس، حسن غیاثوند در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: برخورد با فعالیت خودروهای مسافرکش شخصی در حوزه شهری از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر دو دستگاه موتورسیکلت و یک خودرو به گشت سازمان تاکسیرانی بروجرد اختصاص یافته ‎است.

این مسئول از انعقاد قرارداد کاری سازمان تاکسیرانی با نیروی انتظامی به منظور برخورد با خودروهای مسافرکش شخصی خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از پارکینگ‏‌های شهرداری به منظور انتقال این خودروها در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه در مرحله اول اعمال قانون از طریق توقیف ..... و انتقال خودرو به پارکینگ انجام می‌شود، ادامه داد: در صورت مشاهده تخلف مجدد با معرفی به دادگاه و از طریق مراجع قضایی با متخلفان برخورد می‎شود.

وی هدف از این کار را ساماندهی حمل و نقل، ترافیک و ایجاد آسایش خاطر در میان شهروندان خواند و افزود: پس از بررسی‏‌های انجام شده در ماه‌‏های اخیر مشخص شده است، قریب به 60 تا 70 درصد مسافرکش‌‏های شخصی بومی نیستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد به استفاده از خودروهای تاکسی به منظور تقویت گشت‎های سطح شهر اشاره و اظهار کرد: مراحل دریافت مجوزهای قانونی برای استفاده از این خودروها در حال انجام است.

غیاثوند ادامه داد: قرارداد منعقد شده با نیروی انتظامی به منظور ایجاد نظم به صورت یک ماهه تنظیم و پس از گذشت یک ماه این قرارداد در قالب شش ماهه منعقد می‎شود.

وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از وجود معضل مسافرکش‎های شخصی نشأت گرفته از ضعف فرهنگی در میان شهروندان است، تصریح کرد: اقشار مردم باید به این مهم توجه کنند که فعالیت خودروهای شخصی در سطح شهر مجاز و قانونی نیست.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد گفت: در حال حاضر بالغ بر 70 درصد شکایات مردمی مربوط به وقوع تخلفاتی نظیر سرقت اموال و آسیب بدنی توسط صاحبان خودروهای شخصی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد با اشاره به اینکه بخش حداکثری مسافرکش‏‌های شخصی فعال در بروجرد غیر بومی و مهاجر هستند، تاکید کرد: در بررسی‎های صورت گرفته تعدادی از این افراد شناسایی شده‎اند.

وی افزود: در کنار اجرای اقداماتی نظیر جلوگیری از فعالیت مسافرکش‎های شخصی، فرهنگ استفاده از ناوگان اتوبوس و تاکسی نیز باید در شهرستان بروجرد تقویت و در این باره فرهنگ‏‌سازی شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی گفت: دولت باید برای حل مشکلات اقتصادی ملت همت کند و اولویت نخست خود را ایجاد رونق اقتصادی در کشور قرار دهد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد افزود: در نظام الهی باید عدالت اجتماعی در کنار پیشرفت برقرار و از ایجاد شکاف اجتماعی جلوگیری شود.

وی راهکار مقام معظم رهبری در خصوص حل مشکلات اقتصادی کشور را یادآور شد و گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای حل مشکلات اقتصادی کشور است.

وی افزود: آمریکا امروز به دنبال نفوذ در ایران است لذا مسوولان باید با بیان شفاف و روشن مواضع نظام در برابر خطر این نفوذ عکس العمل نشان دهند.

وی دیدار دولتمردان و رییس جمهوری با مقام معظم رهبری را یادآور شد و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار کاهش تورم، آرامش و ثبات نسبی اقتصادی و پایان دادن به مذاکرات هسته ای را از اقدامات مثبت دولت یازدهم بیان کردند.
 
 فرماندار بروجرد: 104 پروژه در هفته دولت در شهرستان بروجرد به بهره برداری رسیده است
 
مسلم پورقاسمیان نیز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی(ره) این شهر افزود: تمام اقشار مردم برای حل مشکلات اقتصادی کشور باید به سیاست های اقتصاد مقاومتی تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری نگاه عمیقی داشته باشد.
وی دیدار رییس جمهوری و دولتمردان با مقام معظم رهبری را یادآور شد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات دولت از جمله کاهش نرخ تورم خواستار ارتقای کیفیت تولیدات داخل شد.

وی با گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی اظهار کرد: 104 پروژه در هفته دولت در شهرستان بروجرد به بهره برداری رسیده است.

فرماندار ویژه بروجرد افزود: 238 نفر بطور مستقیم و 1065 نفر بطور غیرمستقیم با بهره برداری از این پروژه ها مشغول به کار شده اند.

وی با بیان افزایش 20 درصدی کل اعتبارات استانی و ملی شهرستان بروجرد نسبت به سال گذشته گفت: امید است با این اعتبارات پروژه های نیمه تمام شهرستان تکمیل شوند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: چندین طرح عام‎المنفعه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان اجرایی شده و یا در دست اجرا است.

محمد پاپی‎نژاد در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: این طرح‎ها عمدتاً جنبه عام‎المنفعه داشته و در مناطق کمتر برخوردار اجرا می‎شوند.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح‎ها با بهره‎گیری از پتانسیل نیروهای جهادی و با هدف کاستن از هزینه‎های تمام شده، طرح‎های در خور توجهی اجرا می‎شوند.

این مسئول تأکید کرد: احداث کانال آب‌رسانی، مسجد، حسینیه، غسالخانه و دیگر امور عام‎المنفعه بخش‎هایی از طرح‎های اجرا شده در شهرستان بروجرد را تشکیل می‎دهند.

پاپی‎نژاد با اشاره به اینکه بسیج سازندگی بروجرد احداث مسجد روستای چنارستان را در دست اجرا دارد، عنوان کرد: چندین غسالخانه نیز در روستاهای این شهرستان احداث شده است.   

وی ادامه داد: بسیج سازندگی علاوه بر احداث کانال‌‏های آب‌رسانی و تأمین آب کشاورزی در صورت مشاهده هدررفت آب اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مسئولان امر قرار می‏‌دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تصریح کرد: در این راستا و به منظور جلوگیری از هدررفت آب اطلاعات به دست آمده از کشت هندوانه در اراضی دیم به مسئولان ارائه شده است.

پاپی‏‌نژاد به احداث یک کیلومتر کانال آب‌رسانی روستای آقایی اشاره و اظهار کرد: احداث این کانال تا کمتر از دو هفته آینده به اتمام می‏‌رسد.

وی با اشاره به اینکه به منظور تسهیل در اجرای طرح کانال آب‌رسانی این روستا جاده‏‌های به طول سه کیلومتر توسط بسیج سازندگی احداث شده است، تصریح کرد: احداث این جاده دسترسی نقش مهم و بسزایی در رفع مشکل جابه‌جایی کمباین در اراضی کشاورزی ایفا می‎کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به پیش‎بینی صرف اعتبار 125 میلیون تومانی طرح کانال آب‌رسانی روستای آقایی، عنوان کرد: در این طرح پس از پی‎ریزی و اجرای 20 سانتی‎متری لایه شفته آهک و 20 سانتی‌متری سنگ و سیمان، کار بتن‎ریزی و جدول‎گذاری آن انجام می‎شود.

پاپی‏‌نژاد تاکید کرد: اجرای طرح کانال آب‌رسانی روستای آقایی به منظور انتقال آب از منابع بالا‌دستی به منبع آب روستا صورت می‏‌گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع آبی بخشی از طرح‏‌های بسیج سازندگی این شهرستان به احداث کانال‌‏های آب‌رسانی و هدایت منابع آبی به اراضی کشاورزی اختصاص یافته است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: بهسازی ورودی بروجرد ـ خرم‌آباد اولویت پیش روی شهرداری این شهرستان است.

منوچهر یوسفی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: بهسازی و مناسب‌سازی ورودی‏‌های شهر بروجرد به عنوان ویترین‏‌های شهری که هویت آن را به نمایش می‏‌گذارند، ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا بهسازی و مناسب سازی سه کیلومتر ابتدایی محور بروجرد به اراک در سال گذشته آغاز شده است.

شهردار بروجرد افزود: پس از اجرای عملیات‌هایی نظیر ایجاد باند کندرو، اجرای رفیوژهای وسط و کنار، اجرای جدول و ... پروژه در مراحل پایانی کار قرار داشته و در حال حاضر کاشت گونه‎های گیاهی در طول مسیر در دست اجرا است.

یوسفی تاکید کرد: پس از اتمام کامل عملیات در محور بروجرد به اراک، ساماندهی و بهسازی محور بروجرد-خرم‌آباد به طول سه کیلومتر در دستور کار قرار می‎گیرد.

وی ادامه داد: از این طریق این دو محور ورودی حساس از وضعیت نابسامان گذشته خود خارج و معرف شایسته‎ای برای شهر بروجرد می‎شوند.

شهردار بروجرد از ایجاد دوربرگردانی در جلوی شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس خبر داد و یادآور شد: اجرای این طرح راه ورودی به شهرک مخابرات، شرکت داروسازی واقع شده در منطقه یاد شده و خیابان آیت‌الله دستجردی را باز می‎کند.

یوسفی با اشاره به برخی خدمات شهرداری بروجرد در سال 93 به ایجاد رفیوژ وسط محور کمربندی در بخش فضای سبز به طول 11 کیلومتر اشاره و اظهار کرد: علاوه بر کاشت درخت در پارک جنگلی، دو سوی نهر خیابان امام حسین (ع) نیز با کاشت نهال آراسته شده است.

وی با اشاره به اینکه عبور نهر تهییج از منطقه دره غریب این شهرستان به واسطه وجود برخی مشکلات نارضایتی مردم این منطقه را به دنبال داشته است، گفت: تلاش‎ها برای انعقاد قراردادی با هدف بهسازی این نهر در حال انجام است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه به واسطه دفع آب سطحی و استفاده در اراضی کشاورزی امکان حذف آن وجود ندارد، تاکید کرد: اما از سویی بهسازی آن یکی از اولویت‎های ضروری است.

یوسفی اظهار کرد: در سال‎های گذشته و با احداث این نهر شیب مناسبی برای آن طراحی نشده و اسکان آب در این نهر در ایجاد بوی تعفن نقش آفرین است.

وی عنوان کرد: به منظور جلب رضایت شهروندان این منطقه و رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از عوامل یاد شده، بهسازی این نهر در سال‌جاری در دستور کار شهرداری بروجرد قرار دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
tabligh
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو